قیمتگذاری دستوری مغایر با قوانین بازار سرمایه کشور است

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: از رئیس جمهور و از تیم اقتصادی دولت انتظار داریم از اتخاذ تصمیماتی در حوزه های مختلف به ویژه در خصوص قیمتگذاری دستوری که مغایر با قوانین بازار سرمایه کشور است، اجتناب کرده و شرایطی را فراهم بیاورند که بتوانیم انتفاع را به بازاری که بیش از ۵۰ میلیون نفر در آن ذی نفع هستند برسانیم.

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری سلامت، محمدرضا پور ابراهیمی در نشست علنی امروز( سه شنبه 4 مرداد) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور گفت: موضوع مهمی که امروز در فضای کشور در خصوص مباحث اقتصادی مطرح است نیازمند اهتمام و تلاش دولت و پشتیبانی مجلس برای حل مشکلات کنونی کشور است. اعتقاد ما بر این است که امروز در کشور با وجود همه کارشکنی دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی و شرایطی که در دولت قبل داشتیم موضوعات مربوط به حل مشکلات اقتصادی با  دستان پر توان مجاهدان این کشور همانند عرصه های مختلف امکان پذیر است و خوشبختانه بخشی از نماگرهای اقتصادی در کشور در طول ماه های اخیر وضعیتی را نشان می دهد که به تدریج می توانیم در شرایط بهتر اقتصادی حرکت کنیم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس ادامه داد: با وجود همه تلاش ها نکات و مسائلی در خصوص مباحث کلان وجود دارد. وضعیت نامناسب بازار سرمایه کشور یکی از این مباحث است که انتظار ما از وزارت امور اقتصادی و دارایی رسیدگی جدی به مصوبات مرتبط با حمایت از بازار سرمایه است. در کمیسیون اقتصادی مجلس بارها را این مطالب را مدنظر قرار داده ایم که بدون حمایت از بازار سرمایه کشور تولید واقعی در اقتصاد رقم نمی خورد.

این نماینده اظهار داشت: از رئیس جمهور و از تیم اقتصادی دولت انتظار داریم از اتخاذ تصمیماتی در حوزه های مختلف به  ویژه در خصوص قیمتگذاری دستوری که مغایر با قوانین بازار سرمایه کشور است، اجتناب کرده و شرایطی را فراهم بیاورند که بتوانیم انتفاع را به بازاری که بیش از 50 میلیون نفر در آن ذی نفع هستند برسانیم. گذشت زمانی که نهایت دو میلیون نفر در بازار سرمایه حضور داشتند امروز دارندگان سهام عدالت ذی نفعان بازار سرمایه کشور هستند انتظار ما از دولت توجه ویژه به بورس و بازار سرمایه برای حل مشکلات مردم است که به زودی نشست مشترک دولت و کمیسیون اقتصادی در ارتباط با این موضوع و آخرین اجرای تعهدات دولت در دستورکار قرار خواهد گرفت.

وی افزود: اجرای قوانین و مقررات و مصوبات در ارتباط با اجاره بها نیز از دغدغه های جامعه است، شرایط اجاره بها در کشور نامطلوب است از وزارت مربوطه و از تیم دولت انتظار داریم در این خصوص سریعا اقدام کند. پاداش پایان خدمت بازنشستگان کشوری و لشگر باید به شکل جدی در دستور کار دولت قرار گیرد همچنین مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی که ماه ها در گیر هستند باید پرداخت شود، مصوبه دولت در هیات تطبیق مصوبات مجلس با پیگیری ها لغو شد انتظار ما از دولت، سازمان تامین اجتماعی و وزارت رفاه این است که همکاری کنند، وضعیتی که برای بازنشستگان تامین اجتماعی پیش آمده زیبنده نظام و کشور نیست.

پورابراهیمی اظهار داشت: اجرای رتبه بندی معلمان از مباحث دیگر بوده که تدوین آیین نامه اجرایی آن رو به اتمام است از وزیر آموزش و پرورش درخواست می کنم با پیگیری مجدانه هر چه سریعتر قانون رتبه بندی را برای معلمین اجرا کنند و اگر با تاخیر انجام می شود مابه التفاوت را از زمان اجرای قانون در دستورکار قرار دهند.

نماینده مردم کرمان در مجلس گفت: از جوانان  تیم فوتبال صنعت مس که برای حضور در لیگ برتر تلاش می کنند تشکر می کنم اما انتظار داریم شرکت ملی مس حمایت جدی خود را از این تیم به عمل بیاورد در کنار رشته فوتبال سایر رشته ها بلاتکلیف است از مجموعه تیم مدیریتی شرکت ملی مس انتظار داریم همان طور که سایر استان ها توجه کردند به استان کرمان ویژه توجه کنند تا شاهد اتفاقات مثبت باشیم. در رشته ژیمناستیک که هیچگونه مدال خاصی در کشور نداشتیم امروز افتخار می کنیم یکی از جوانان برومند کرمانی نایب قهرمان آسیا در این رشته شده و به فضل الهی نیازمند حمایت و پشتیبانی است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد: وزیر جهادکشاورزی و رئیس سازمان برنامه و رئیس جمهور چند بار باید در موضوع سرمازدگی حل مشکل مردم کرمان درخواست دهیم تا در دستور کار قرار دهید و سریعا اقدام کنید. انتقال آب از خلیج فارس به شهر کرمان یکسال از در دستور کار است از وزیر صنعت و استاندار کرمان تسریع در این موضوع را در خواست می کنم. وضعیت نامناسب تلفن همراه و ثابت در کرمان موضوعی است که باید به آن پرداخت از وزیر ارتباطات می خواهیم حل این مسئله را تسریع کند./

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha