آموزش پزشکی ایران مورد تایید فدراسیون جهانی آموزش پزشکی است

معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه آموزش پزشکی ایران مورد تایید فدراسیون جهانی آموزش پزشکی (WFME) است، گفت: بنابراین بین‌المللی سازی در این حوزه باید توسعه یابد.

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت، ابوالفضل باقری فرد آموزشی وزارت بهداشت در دومین کارگاه اعتبار بخشی بین المللی دانشگاه های علوم پزشکی کشور عنوان کرد: در وزارت بهداشت برنامه ای با عنوان طرح تعالی و عدالت در نظام سلامت اجرا شده است که در آن مجموعه، معاونت آموزشی نیز برنامه تعالی، عدالت و بهره وری در آموزش را در دستور کار خود دارد.

وی با اشاره به این موضوع که یکی از محورهای مهم فعالیت معاونت آموزشی وزارت بهداشت، بحث بین المللی سازی است، گفت: با توجه به ظرفیت کشور در حوزه آموزش، بین المللی سازی باید از نظر کیفی و کمی توسعه یابد.

باقری فرد افزود: یکی از قدم های مهم دراین راه، بخش اعتباربخشی بین المللی است. این یک افتخار برای کشور در خصوص پزشکی عمومی کشور است که از نظر بین المللی مورد تائید فدراسیون جهانی آموزش پزشکیWFME است.

معاون آموزشی وزارت بهداشت در تشریح نیاز به اعتبار بخشی در بحث آموزش گفت: اعتباربخشی باعث تقویت زیرساخت ها و ارتقاء آموزش می شود. همچنین اعتباربخشی بین المللی زمینه ساز تبادل دانش بین ما و کشورهای دیگر است.

وی در پایان اظهار داشت: امیدوارم در فرصتهای آتی بتوانیم اعتباربخشی بین المللی را توسط شرکت های معتبر با تائید وزارت بهداشت انجام داده، در رتبه بندی های بین المللی جایگاه کسب کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha