فعالیت شبانه روزی جمع آوری پسماند خشک در منطقه ۱۴

شهردار منطقه ۱۴ گفت: همزمان با فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی ، نیروهای جمع‌آوری پسماند در منطقه۱۴ با تجهیزات ویژه اقدام به جمع آوری پسماندهای خشک مساجد، هیئات و تکیه ها منطقه می کنند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت، محمد امین سالاری پور با بیان اینکه مدیریت شهری منطقه ۱۴ در ایام برگزاری مراسم آماده باش است، گفت: در این راستا ۴۰ مخزن ۱۲۰ لیتری، ۲۴۰ لیتری و بیش از ۵۰ کیلوگرم کیسه زباله تجزیه پذیر و جداسازی پسماند در میان مساجد و هیئات مذهبی توزیع شد.

شهردار منطقه ۱۴ با اشاره به اینکه ماشین‌های ملودی نیز هر شب پس از انجام مراسم‌های عزاداری با گشت زنی اقدام به جمع آوری پسماندهای خشک مساجد، هیئات و تکیه‌ها منطقه می‌کنند، افزود: با توجه به آمار بالاتر میزان زباله و ظروف یکبار مصرف در دو روز تاسوعا و عاشورا، علاوه بر نیروهای جمع‌آوری پسماند خشک و کیسه‌گذاری این مخازن به صورت همزمان، کارتن پلاست بین هیأت‌ها و حسینیه‌های منتخبی و متقاضی توزیع شده است.

وی همچنین از فعالیت شبانه روزی کارگران خدوم منطقه در شب‌های ماه محرم برای نظافت شهر جهت برگزاری مراسم عزاداری امام حسین (ع) خبر داد و گفت: کارگران رفت و روب و پاکبان در ایام ماه محرم از ساعت ۲ بامداد تا ۷ صبح بویژه در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی نسبت به نظافت معابر شهر در سطح منطقه به ویژه در نزدیکی هیأت‌ها، مساجد و حسینیه‌ها که توزیع نذری دارند، به صورت آماده باش و با تمام توان و تجهیزات حضور دارند تا به محض پایان مراسم نسبت به رفت و روب شهر اقدام کنند.

برگزاری دوره آموزشی اداره مدیریت پسماند برای خادمین مساجد و تکایا، نمازگزاران و عزاداران حسینی از دیگر فعالیت‌هایی است که سالاری پور به آن اشاره کرد.

وی ادامه داد: تاکنون ۱۵ کارگاه آموزشی در مساجد به منظور ارتقای آگاهی‌های عمومی و جلب مشارکت شهروندان در جایگزینی ظروف یکبار مصرف تجزیه پذیر به جای ظروف پلاستیکی، تفکیک پسماند خشک و تر و کاهش و کم حجم سازی پسماند انجام شد. همچنین ۵ غرفه اطلاع رسانی در مساجد محوری نیز تا پایان مراسم مستقر شده است.

شهردار منطقه ابراز امیدواری کرد: امسال با همکاری شهروندان دارالمومنین تهران و عزاداران حسینی و با شعار «پاکبان محرم باشیم» وضعیت بهتری از قرار گرفتن ظروف در مخازن جمع آوری را شاهد هستیم و در نهایت معابر شهر پس از پایان مراسم مذهبی از نظافت بیشتری برخوردار خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha