آزمون پیشنهاد دروازه‌بانی لورکوزن را رد کرد!

حضور نیم ساعته سردار آزمون در دیدار مقابل دورتموند می‌توانست منجر به کسب اولین امتیاز فصل برای لورکوزن بشود.

به گزارش گروه ورزش خبرگزاری سلامت، در شرایطی که پیش‌بینی‌ها تا روز قبل از بازی، حضور سردار آزمون در ترکیب اصلی تیم و بازی در پست 10 پشت سر پاتریک شیک بود اما بعد از شکست لورکوزن در جام حذفی، جرارد سیوانه ترجیح داد تیمش را با روش دفاعی‌تری به زمین بفرستد. با این حال جدی‌ترین موقعیت‌ها برای لورکوزن زمانی به وجود آمد که سردار جانشین دمیربای ستاره ترک‌تبار لورکوزنی‌ها شده بود.

او که در دقیقه 66 به زمین آمد، علاوه بر چند توپ‌گیری عالی، دو موقعیت فوق العاده را روی دروازه حریف ایجاد کرد. موقعیت‌هایی که می‌توانست سردار را تبدیل به قهرمان سیگنال آیدونا پارک کند. در مرتبه اول، او از همان ویژگی منحصربفردش استفاده کرد؛ حرکت در فضا و ارسال پاس ناگهانی از لا به لای مدافعان. موقعیتی استثنایی که با واکنش فوق العاده کوبل دروازه‌بان سبزپوش بوریسیا دورتموند، یک کلین‌شیت واقعی را برای او ساخت. کوبل با دراز کردن پای چپ، ضربه پاتریک شیک را مهار کرد تا این مهاجم اهل جمهوری چک و سردار آزمون، با افسوس بازی را دنبال کنند.

دقایقی بعد آزمون از همان منطقه و از بین دو مدافع دورتموند وارد محوطه جریمه دورتموند شد و این بار پاس عرضی او با تکل مدافع دورتموند وارد دروازه دورتموند شد. اما کمک داور با بالا بردن پرچم نشان داد که سردار چند سانتی‌متر در آفساید بوده است. این نمایش و توپ‌گیری‌های او (به خصوص لحظه‌ای که او در زمین خودی پاس تورگان هازارد را قطع کرد) باعث شده که هواداران لورکوزن دوباره درباره تصمیم اشتباه سرمربی لورکوزن در مورد حضور ثابت سردار در ترکیب واکنش نشان بدهند.

آزمون پیشنهاد دروازه‌بانی لورکوزن را رد کرد! آزمون پیشنهاد دروازه‌بانی لورکوزن را رد کرد! آزمون پیشنهاد دروازه‌بانی لورکوزن را رد کرد!

آزمون در مسابقه دیروز تازه نفس، سرحال و باهوش بود و یقینا در ترکیب لورکوزن جای خود را به دست خواهد آورد. البته یک اتفاق جالب در انتهای مسابقه دیروز رخ داد که بازهم سردار در بطن آن قرار داشت.

حالی که لورکوزن آخرین تلاش‌ها برای بازگشت به بازی و جبران گل خورده را با حضور مهاجم تازه نفس ایرانی انجام می‌داد ناگهان دورتموند در یک ضدحمله به دروازه تیم سرخپوش نزدیک شد و در شرایطی که مارکو رویس با سرعت برق و باد به دروازه بایرلورکوزن نزدیک می‌شد، لوکاس هرادسکی از سر ناچاری توپ را در بیرون محوطه جریمه با دستان خود مهار کرد تا مرتکب یک خطای غیرقابل گذشت شود و داور نیز پس از بازبینی کارت قرمز را به او نشان بدهد.

این اخراج پس از آن رخ داد که جرارد سیوانه تمام تعویض‌های خود را از دقیقه 13 تا 79 انجام داد که یکی از این پنج بازیکن جانشین، سردار آزمون بود. در لحظه اخراج لوکاس هرادسکی، سردار یکی از 4-5 بازیکنی بود که پیشنهاد حضور در درون دروازه را دریافت کرد. آزمون به واسطه قد و قامت بلند و دستان کشیده، گزینه مطلوب برای خط دروازه به شمار می‌رفت اما مهاجم ایرانی خیلی زود این پیشنهاد را رد کرد تا از ماموریت دشوار دروازه‌بانی در لحظه ضربه ایستگاهی مارکو رویس فرار کند.

آزمون پیشنهاد دروازه‌بانی لورکوزن را رد کرد! آزمون پیشنهاد دروازه‌بانی لورکوزن را رد کرد! آزمون پیشنهاد دروازه‌بانی لورکوزن را رد کرد! آزمون پیشنهاد دروازه‌بانی لورکوزن را رد کرد!

البته سردار در دیواره دفاعی قرار گرفت اما رویس تصمیم گرفت توپ را به زاویه موافق بزند تا بدون مشکل دیوار دفاعی، ضربه اش روانه چارچوب شود و دروازه‌بان جدید لورکوزن را به چالش بکشد که البته این شوت در چارچوب قرار نگرفت. حضور آزمون در درون دروازه لورکوزن می‌توانست اتفاقی ویژه باشد اما سردار که تجربه‌ای در این زمینه ندارد ترجیح داد این ریسک را نپذیرد و پس از اینکه چند بازیکن دیگر هم این پیشنهاد را رد کردند، ادموند تاپسوبا پیراهن گلر دوم را پوشید و دستکش بر دست کرد و برای دقایقی در درون دروازه تیمش ایستاد؛ البته او خوش‌شانس بود که توپ خاصی هم روانه دروازه اش نشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha