تولید بیش از 4 میلیون 200 هزار عدد دارو در هفته گذشته

علیرضا عسکری با اشاره به این که هلال احمر از تمامی ظرفیت ها برای تامین نیاز دارویی جامعه استفاده می کند از تولید بیش از 4 میلیون و دویست هزار قلم دارو در هفته گذشته در این مجموعه خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت؛ علیرضا عسکری با تاکید بر این که رفع نیازهای دارویی و بهداشتی شهروندان در اولویت جمعیت هلال احمر قرار دارد، به اهم اقدامات شرکت پخش سها هلال اشاره کرد و گفت: شرکت پخش سها هلال در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی در آماده باش کامل بود و خدمات رسانی کشیک کلیه شعب توزیع سراسری شرکت انجام شد تا کمبودی در حوزه دارو وجود نداشته باشد.

وی افزود: آماده باش و خدمت رسانی دارویی به هموطنان سیل زده، ارسال دارو به کلیه شعب از انبار مرکزی، تجهیز شعبه البرز به برق اضطراری برای مواقع اضطراری، انجام پشتیبانی کامل واحدهای مختلف ستادی در راستای امورات نظام توزیع سلامت محور سراسرکشور، جلسه هماهنگی خرید، تولید و توزیع بهینه سرنگ، پشتیبانی مالی برای هزینه های لجستیکی مراکز جهت ارسال دارو و ارسال کالا به تمامی مراکز توزیع دارو و محصولات بهداشتی از جمله اقدامات مهمی بود که در هفته گذشته به انجام رسید.

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر ادامه داد: داروخانه های مرکزی و تهرانپارس همچنین در بازه زمانی پانزدهم تا بیست و دوم مردادماه بیش از 4500 نسخه پذیرش کرده و به تمامی شهروندان و مراجعه کنندگان خدمت رسانی کرده اند.

علیرضا عسکری در خصوص تولیدات دارویی سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر در هفته گذشته گفت: جمع کل قرص های تولید شده در سازمان تدارکات پزشکی نزدیک به 2 میلیون 900 هزار عدد، جمع کل کپسول تولید شده یک میلیون 200 هزار قلم و جمع تولیدات دارویی مایع بالغ بر 275 هزار عدد بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha