استاندار لرستان بر لزوم رفع مشکلات زوج های جوان در زمینه فرزندآوری تاکید کرد و گفت :نسل جوان نقش مهمی در آینده کشور داشته توسعه و پایداری نظام انقلاب اسلامی به این مهم وابسته است.

به گزارش خبرگزاری سلامت( طبنا) از لرستان، فرهاد زیویار در دومین جلسه قرارگاه جمعیت و خانواده استان با بیان اینکه رسیدگی به مسائل و مشکلات مرتبط با جمعیت از مهمترین اقداماتی است که تمامی مسئولین مکلف به عمل به آن هستند، اظهار کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی یکی از مهمترین نکاتی که امام راحل به آن تاکید داشت موضوع پرورش و تربیت نسل آینده انقلاب بود و همه ما در هر جایگاه و مقامی عهده دار این مسئولیت خطیر و موظف به انجام وظیفه هستیم.

وی ادامه داد: تربیت نسل جوان و انتقال ارزشهای انقلاب به این نسل نقش مهمی در افق ترسیم شده برای آینده کشور دارد و پیشرفت، توسعه و پایداری نظام انقلاب اسلامی به این مهم وابسته است.

استاندار لرستان با اشاره به اهمیت حضور و نقش نسل جوان در جامعه بیان داشت: با توجه به اینکه اکثریت جمعیت جامعه ما را نسل جوان تشکیل می دهد این موضوع می تواند به منزله یک اتفاق مثبت در کشور تلقی شود و لازم است تمامی اقدامات در زمینه تسهیل شرایط برای ازدواج و فرزند آوری این نسل اجرایی شود.

زیویار با بیان اینکه جمعیت جوان نقش مهمی در آینده کشور دارد، تصریح کرد: رشد جمعیت و فرزندآوری مستلزم فراهم سازی شرایط بوده و افزایش سطح رفاه، تامین مسکن و اشتغال در جوامع پیشرفته از راهکارهای مناسب برای رسیدن به این هدف محسوب می شود.

وی خاطرنشان کرد: در کشور ما ساز و کارهای مناسبی برای ارائه خدمات به نسل جوان برنامه ریزی و تمهید شده و ضرورت دارد اقدامات در این زمینه با لحاظ رفع موانع و تسهیل گری اجرایی شوند.

استاندار لرستان تاکید کرد: بانک ها در کنار سایر دستگاه های اجرایی فعال در زمینه رسیدگی به مشکلات جوانان، نقش مهمی در ایجاد شرایط برای تشویق و ترغیب زوج های جوان به فرزند آوری داشته و لازم است اجرایی کردن برنامه ریزی های صورت گرفته در این زمینه با همکاری و همراهی همه نهادهای مرتبط پیگیری شود .

زیویار افزود: انجام فعالیت های فرهنگی، ارائه خدمات درمانی، مشاوره، تامین تسهیلات و سایر اقداماتی که به رشد جمعیت و فرزند آوری کمک می کند، مطلوب بوده و ضرورت دارد دستگاه های اجرایی مرتبط در راستای کمک به زوج های جوان این اقدامات را عملیاتی کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha