دومین دوره لیگ سراسری یوگا در کشور برگزار می شود

دومین دوره لیگ سراسری یوگا شهریورماه سالجاری به صورت مجاری در شهرها و استان های مختلف برگزار خواهد شد.

به گزارش گروه ورزش خبرگزاری سلامت به نقل از روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی، آیین رونمایی از دومین دوره لیگ سراسری یوگا با حضور افشین ملایی رئیس فدراسیون، نادر شکری رئیس انجمن یوگا، علیرضا مهدوی سرپرست سازمان ورزشهای تفریحی و رقابتی فدراسیون و روسای هیات های استانی در سالن فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

نادر شکری با ارائه گزارشی از برگزاری نخستین دوره این لیگ گفت: با توجه به تجربه خوبی که از برگزاری اولین دوره لیگ داشتیم و بیش از ۵ هزار نفر در آن مشارکت داشتند، بر آن شدیم که دومین دوره را هم برگزار کنیم.

شکری ادامه داد: این دوره به منظور جلب مشارکت حداکثری تمامی اقشار جامعه در سطوح مختلف مهارتی با مشارکت کمیته متناظر یوگا در هیئت های استانی برگزار خواهد شد.

افشین ملایی رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی نیز در این مراسم گفت: زمانی یوگا ملی خواهد شد که ما چند صد هزار نفر ورزشکار یوگا، چند ده هزار نفر داور، مربی یوگا و باشگاه های قدرتمند یوگا داشته باشیم.

وی ادامه داد: هر روندی که دچار تغییر می شود، با مقاومت برای تثبیت و نهادینه شدن روبرو خواهد شد. از جامعه یوگا انتظار دارم برای اینکه به حداکثر جمعیت مخاطب ورزش یوگا ظرف چند سال آینده برسد، سعه صدر بیشتری داشته باشند.

او ادامه داد: آمادگی انجمن یوگا جهت اعزام تیم ملی به مسابقات جهانی نشان از رشد فنی انجمن است که امیدواریم روز به روز این توسعه در راستای اهداف فدراسیون ورزشهای همگانی که افزایش جامعه مخاطب و کاهش کم تحرکی ملی است ادامه یابد.

رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی با اشاره به اولویت داشتن مسئله جذب حداکثری اقشار مختلف به فعالیت بدنی یادآور شد: فدراسیون ورزشهای همگانی اصالت و اولویت را به انجمن هایی می دهد که در جذب حداکثری جامعه مخاطب به فعالیت بدنی موفق تر ظاهر شده باشند. چرا به دنبال جذب حداکثری هستیم؟ تندرستی و سلامت همگانی، هدف اصلی ما است.

ملایی گفت: بر اساس آماری که از مشارکت کنندگان لیگ نخست منتشر شد اکثریت مشارکت کنندگان نخستین دوره لیگ یوگا بانوان بوده اند، چرا این مسئله برای ما جذاب است؟ برای اینکه کم تحرکی بانوان ایرانی بیشتر از آقایان است. بانوان فرصت کمتری برای شرکت در رویدادها دارند، برگزاری آنلاین این رویداد ها باعث شد که میزان مشارکت بانوان بیشتر بشود.

رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی در خاتمه اظهار داشت: مسیر انجمن یوگا مسیر درستی است، خانواده بزرگ یوگا در حال تعالی بوده و هست. ورزش یوگا در ۱۰ سال آینده متناظر با وضعیت زیستی و اجتماعی می تواند به عنوان یکی از ۱۰ رشته برتر ورزش کشور ثبت بشود و در سطح ملی جلوه گری کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha