رتبه چهارم تولید علم در حوزه طب ایرانی

مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ایران رتبه چهارم تولید علم در حوزه طب سنتی در دنیا داشته و در حوزه درمان متخصصان در مراکز درمانی مختلف و به صورت تخصصی در دانشکده های سلامت از این ظرفیت استفاده کنند.

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت دکتر نفیسه حسینی یکتا مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نشست خبری رویداد کارآفرینی سروبن اظهار داشت: این رویداد در تعامل با وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار می‌شود که به منظور شناساندن ظرفیت طب ایرانی به عنوان یک داشته منحصر به فرد ملی در رونق صنعت گردشگری است.

وی با اشاره به محورهای مختلف رویداد کارآفرینی سروبن از جمله بحث سلامت و تندرستی و گردشگری فرهنگی و تاریخی گفت: طب ایرانی می‌تواند در رونق و توسعه این جنبه ها اثربخش باشد.

دکتر حسینی یکتا خاطرنشان کرد: امیدواریم با برگزاری این رویداد علاوه بر گفتمان‌سازی با توجه به ماهیت این رویداد که کارآفرینی است، ایده‌های منتخبی که در این رویداد انتخاب خواهد شد مورد حمایت قرار گیرند و بتوانیم در توسعه و عملیاتی شدن آن کمک کنیم.

مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بخش دیگری از اظهارات خود تصریح کرد: از سال ۸۶ دانشکده های طب سنتی در دانشگاه های علوم پزشکی ایجاد شده و در حال حاضر ۱۲ گروه و ۸ دانشکده در سطح کشور و ۴۰۰ فارغ التحصیل در رشته طب سنتی در ایران داریم.
به گفته دکتر حسینی یکتا ایران رتبه چهارم تولید علم در حوزه طب سنتی در دنیا داشته و در حوزه درمان متخصصان در مراکز درمانی مختلف و به صورت تخصصی در دانشکده های سلامت از این ظرفیت استفاده کنند.

وی گفت: در این رویداد به گردشگری سلامت و طب ایرانی پرداخته می‌شود و معتقدیم که طب ایرانی باید رونق بیشتری داشته باشد و این حوزه از گنجینه غنی برخوردار است.

مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: ما ۱۱ اقلیم از ۱۳ اقلیم مختلف در دنیا و بیش از ۲۳۰۰ گونه گیاهان دارویی را در کشور داریم و باید سرمایه گذاری بیشتری در این حوزه انجام شود. گردشگری غذای سالم از موضوع مهمی محسوب می‌شود و طب ایرانی اهداف این گفتمان به حساب می آید.

دکتر حسینی یکتا در پایان گفت: هدف ما این است که طب ایرانی و توسعه گردشگری را بیشتر به هم گره بزنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha