سامانه سرا برای بانوان معتاد در سنندج راه اندازی می شود

جانشین دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان گفت: سامانه سرایی هم با ظرفیت ۴۰ نفر برای ساماندهی و درمان بانوان معتاد کارتن خواب در شهر سنندج دایر می شود.

به گزارش خبرگزاری (طبنا) از کردستان، سلیم کریمی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کردستان، گفت: راهبرد و اولویت ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در برنامه ها اقدامات پیشگیرانه است.

وی بهره گیری از ظرفیت بی نظیر مشارکت های مردمی را از دیگر اولویت های مهم ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در راستای ریشه کنی اعتیاد در کردستان اعلام کرد و با اشاره به مصوبات جلسات قبل این ستاد در استان، افزود: شناسایی و ساماندهی اماکن مخروبه در استان از مصوبات جلسات قبل شورا بود که پیگیری های لازم در این راستا در سطح استان انجام گرفت.

جانشین دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان به پیشرفت ۹۰ تا ۹۵ درصدی کمپ ترک اعتیاد ماده ۱۶ در سنندج اشاره کرد و اظهار کرد: شهرداری کار خوب و جهادی در خصوص آماده سازی کمپ ماده ۱۶ انجام داده که انتظار داریم در قالب کارگروهی دستگاه های مختلف نیز در راستای تجهیز این مرکز کمک کنند.

کریمی ادامه داد: ستاد مبارزه با مواد مخدر اعتبار خوبی برای تجهیز کمپ ماده ۱۶ به استان اختصاص داده است که به زودی مرکز سنندج با این اعتبار تکمیل می شود.

وی با بیان اینکه معتادین که بضاعت مالی برای ترک نداشته باشند از سوی بهزیستی حمایت می شوند، یادآور شد: هزینه این افراد در قالب یاری کارت به کمپ های ترک اعتیاد پرداخت می شود و بابت درمان از خانواده های آنها هزینه ای دریافت نمی شود.

جانشین دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان بیان کرد: ارگان های حمایتی مانند بهزیستی استان در همین سرفصل طی سال گذشته بیش از یک میلیارد تومان کمک کرده و آنها را به کمپ های ترک اعتیاد معرفی کرده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha