کد خبر: 187703
۴ مهر ۱۴۰۱،‏ ۱۰:۴۵
قطار شهری مشهد رایگان شد

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطارشهری مشهد گفت: سرویس‌دهی خطوط یک و ۲ مترو مشهد امروز و فردا رایگان است.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت، وحید مبین مقدم افزود: با توجه به فرارسیدن ایام شهادت امام رضا (ع) و تسهیل شرایط تردد زائران، سرویس‌دهی این ناوگان از سوم تا پایان روز پنجم مهر ماه رایگان انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: همچنین امشب سرویس‌دهی ناوگان با ۲ ساعت افزایش تا ساعت ۲۴ ادامه دارد و چنانچه تقاضای سفر وجود داشته باشد، پس از این ساعت نیز خدمت رسانی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطارشهری مشهد گفت: سرفاصله زمانی رسیدن قطار به ایستگاه‌ها به خصوص در خط یکم نیز کاهش یافته و تمام ظرفیت برای خدمت‌رسانی حداکثری به زائران و مجاوران به کار گرفته شده است.

خط یکم قطار شهری مشهد به طول ۱۹ کیلومتر از پایانه غدیر نخریسی تا وکیل‌آباد اسفند ۱۳۸۹ به بهره برداری رسید و هم اکنون روزانه به طور میانگین ۱۳۰ هزار نفر در این مسیر جا به‌جا می‌شوند. مسیر توسعه ۴.۵ کیلومتری این خط نیز از ایستگاه غدیر تا فرودگاه مشهد در دهه فجر سال ۱۳۹۴ به بهره برداری رسید.

عملیات حفاری ۱۴.۵ کیلومتری خط دوم قطار شهری مشهد نیز از منطقه رضاشهر به سوی منطقه طبرسی شمالی پانزدهم بهمن ۱۳۹۴ به پایان رسید و اسفند سال ۱۳۹۵ مرحله نخست این خط به طول هشت کیلومتر بهره برداری شد.

اواخر اسفند ۱۳۹۶ نیز با بهره برداری از ۲ کیلومتر دیگر از مسیر این خط، ایستگاه‌های سعدی و شریعتی به صورت آزمایشی به بهره برداری رسیدند و در سفر اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ رییس جمهور وقت به مشهد، این خط با خط یکم در ایستگاه شریعتی پیوند خورد و ادامه این خط در ایستگاه میدان شهید کاوه نیز ۱۸ مرداد همان سال بهره‌برداری شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha