«پلیس خادم مردم، مردم حامی پلیس» شعار هفته فراجا ۱۴۰۱

رئیس پلیس پیشگیری فراجا گفت: تحقق شعار هفته فراجای امسال «پلیس خادم مردم، مردم حامی پلیس» با توسعه تعامل و مشارکت مردم با پلیس امکان پذیر است.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت، سردار مهدی معصوم بیگی در دهمین جلسه هماهنگی برنامه‌های پلیس پیشگیری برای هفته فراجا حلول ماه ربیع الاول، ماه جشن و سرور اهل البیت (ع) را تبریک گفت.

این مقام انتظامی با تاکید به ضرورت برنامه ریزی به منظور اجرای کیفی، مؤثر و هدفمند برنامه‌های هفته فراجا خواستار بهره‌گیری دستاندرکاران این مناسبت از خلاقیت و نوآوری برای غنی بخشی به برنامه‌ها در این هفته مهم و ارزشمند شد.

وی لزوم تکریم از دو قشر خانواده کارکنان و کارکنان کلانتری و پاسگاه را یادآوری کرد و ادامه داد: شأن و منزلت خانواده صبور و همراه کارکنان و عوامل پرتلاش بکارگیری شده در کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها ایجاب می‌نماید نه تنها در هفته فراجا بلکه در طول سال و در مناسبت‌های مختلف به مجموعه بزرگ انتظامی کشور خصوصاً اعضای خانواده کارکنان و کارکنان کوپ توجه ویژه ای صورت بگیرد و با قدردانی از حمات این عزیزان مسیر موفقیت در اجرای مأموریت‌ها بیش از پیش هموار شود.

رئیس پلیس پیشگیری فراجا با اشاره به اینکه پایه و اساس مأموریت پلیس پیشگیری، ارتباط مستمر و نزدیک با مردم برای خدمت رسانی است افزود: بدیهی است دستیابی به چنین رابطه‌ای منجر به موفقیت روز افزون مأموریت‌های این پلیس و تأمین مطلوب نظم و امنیت عمومی خواهد شد.

وی با اشاره به شعار محوری هفته فراجا سال جاری تصریح کرد: برای تحقق شعار پلیسِ خادم و مردمِ حامی باید مأموریت‌های انتظامی کشور و نیازهای مشارکتی را به درستی و شفاف به مردم اطلاع‌رسانی کنیم و مردم همیشه حامی نیز با پلیس مشارکت فعال داشته باشند تا این اقتدار با همراهی مردم و اعتماد به خادمین خود بیش از پیش تبلور یابد.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: مقابله با بی‌نظمی اجتماعی نیازمند مشارکت و همدلی همه اقشار جامعه است و اگر ارتباط و تعامل و همگرایی دو سویه مردم و پلیس تقویت شود به مرحله پیشگیری تعاملی یا مشارکتی که امروز مؤثرترین نوع پیشگیری است دست خواهیم یافت.

سردار معصوم بیگی در پایان با تاکید بر اینکه تعامل مردم با پلیس، پیشران تأمین نظم و امنیت عمومی است از هفته فراجا به عنوان فرصتی مناسب برای دستیابی به هدف غایی پلیس در پیشگیری از وقوع جرم یاد کرد و گفت: هفته مبارک فراجا ظرفیتی است که می‌توان با همراهی سرمایه‌های اجتماعی پلیس با محوریت مردم به اهداف متعالی پلیس در ترسیم جامعه بدون جرم، امنیت پایدار و تأمین امنیت، آسایش و آرامش عمومی روحی دوباره بخشید.

گفتنی است پلیس پیشگیری فراجا برنامه ریزی منسجمی به منظور اجرای ۱۹ عنوان برنامه مردم محور در حوزه کاری و مأموریتی کوپ ها، پلیس‌های راه آهن و فرودگاه، یگان‌های حفاظت از دستگاه‌های اجرایی و برنامه‌های ویژه برای قدردانی از خانواده کارکنان، شهدا، پیش‌کسوتان و ایثارگران پیش بینی کرده است که همزمان با هفته فراجا اجرا خواهد کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha