امدادرسانی به 1052 فرد در عملیات جاده‌ای

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از امدادرسانی به 1052 فرد در عملیات جاده‌ای در یک هفته گذشته و در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت؛ مهدی ولی‌پور با اشاره به گزارش عملیات امداد و نجات از تاریخ اول آبان‌ماه تا صبح امروز، گفت: در مدت یادشده و با تلاش امدادگران و نجاتگران هلال‌احمر در سراسر کشور 563 مورد ماموریت امداد و نجات برای نجات جان هموطنان آسیب دیده و متاثر از انواع حوادث در سراسر کشور انجام شد.

وی افزود: با اعزام گروه‌های واکنش سریع امدادی هلال‌احمر به محل وقوع حوادث یاد شده امدادگران و نجاتگران هلال احمر به 1052 نفر امدادرسانی کردند که از این تعداد 461 نفر نجات پیدا کردند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر عنوان کرد: با تلاش امدادگران و نجاتگران اعزامی به محل وقوع حوادث یاد شده 314 نفر از مصدومان برای دریافت خدمات تکمیلی به مراکز درمانی و بیمارستانی منتقل و 213 نفر دیگر نیز به صورت سرپایی درمان شدند.

ولی‌پور افزود: در مدت یک هفته گذشته 75 عملیات رهاسازی و نجات فنی نیز برای خدمات‌رسانی و نجات به سرنشینان گرفتار و آسیب‌دیده حوادث رانندگی از میان خودروهای آسیب دیده و تصادفی با استفاده از ست‌های نجات هیدرولیک و پنوماتیک انجام شده است که در این عملیات 119 مصدوم در سوانح ترافیکی، نجات یافتند.

وی از مردم خواست تا در صورت قرار گرفتن در وضعیت‌های اضطراری و پیچیده انواع حوادث و سوانح با شماره ۱۱۲ مرکز پاسخگویی فوری به انواع حوادث در سراسر کشور تماس بگیرند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha