300 ماموریت امدادونجات در 3 روز/ امدادگران 244 نفر را نجات دادند

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از امدادرسانی به 492 نفر در عملیات جاده‌ای سه روز گذشته و در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت؛ مرتضی مرادی‌پور با اشاره به گزارش عملیات امداد و نجات در 72 ساعت گذشته، گفت: در مدت یادشده و با تلاش امدادگران و نجاتگران هلال‌احمر در سراسر کشور 322 مورد ماموریت امداد و نجات برای نجات جان هموطنان آسیب دیده و متاثر از انواع حوادث در سراسر کشور انجام شد.

وی افزود: با اعزام گروه‌های واکنش سریع امدادی هلال‌احمر به محل وقوع حوادث یاد شده امدادگران و نجاتگران هلال احمر به 492 نفر امدادرسانی کردند که از این تعداد 244 نفر نجات پیدا کردند.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر عنوان کرد: با تلاش امدادگران و نجاتگران، 148 نفر از مصدومان برای دریافت خدمات تکمیلی به مراکز درمانی و بیمارستانی منتقل و 85 نفر دیگر نیز به صورت سرپایی درمان شدند.

مرادی‌پور افزود: در مدت 72 ساعت گذشته 50 عملیات رهاسازی و نجات فنی نیز برای خدمات‌رسانی به سرنشینان خودروهای گرفتار و آسیب‌دیده در حوادث رانندگی انجام شده است که در این عملیات 48 مصدوم در سوانح ترافیکی، نجات یافتند.

وی از مردم خواست تا در صورت قرار گرفتن در وضعیت‌های اضطراری و پیچیده انواع حوادث و سوانح با شماره ۱۱۲ مرکز پاسخگویی فوری به انواع حوادث در سراسر کشور تماس بگیرند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha