اعزام بیش از ۱۳ هزار زائر از خراسان رضوی به عتبات عالیات

مدیر حج و زیارت خراسان رضوی گفت: از ابتدای امسال ۱۲ هزار و ۷۰۷ زائر از شهر مشهد و ۷۳۷ زائر از سایر شهرستان‌های خراسان رضوی به عتبات عالیات اعزام شدند.

به گزارش خبرگزاری سلامت(طبنا) از خراسان رضوی، جواد شاد با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون، ۳۵۰ کاروان به عتبات عالیات عراق اعزام شدند، اظهار کرد: از این تعداد ۳۰۸ کاروان با ۱۲ هزار و ۷۰۷ زائر از شهر مشهد و ۴۲ کاروان با ۷۳۷ زائر از سایر شهرستان‌های خراسان رضوی از طریق سازمان حج و زیارت استان به عتبات عالیات عراق اعزام که البته بسیاری از زائران شهرستان‌ها نیز با کاروان‌های مشهد به عتبات این عالیات اعزام شده‌اند.

مدیر حج و زیارت خراسان رضوی افزود: زائران اعزامی شامل پنج هزار و ۲۱۷ زائر مرد، هشت هزار و ۱۶۵ زائر زن و ۶۲ کودک با کمتر از ۲ سال سن بوده‌اند.

وی ادامه داد: از این تعداد حدود ۹ هزار و ۵۰۰ زائر از طریق هوایی و بقیه با کاروان‌های زمینی به عتبات عالیات عراق اعزام شده‌اند.

شاد بیان کرد: متقاضیان تشرف به عتبات عالیات عراق می‌توانند با مراجعه به دفاتر زیارتی و یا از طریق سایت http://atabatorg.haj.ir برای خود و همراهانشان ثبت‌نام کنند و برای آسان سازی سفر زائران، کاروان‌های ارزان قیمت نیز راه‌اندازی شده است که قیمت آن‌ها حدود چهار میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است.

مدیر حج و زیارت خراسان رضوی تصریح کرد: با تلاش‌های صورت گرفته پرواز مستقیم مشهد به دمشق نیز از ابتدای آبان ماه امسال راه اندازی شده است و هر هفته بیش از ۱۰۰ نفر در روزهای یکشنبه به سوریه اعزام می‌شوند که مشتاقان سفر برای زیارت حرم حضرت زینب (س) می‌توانند با مراجعه به دفاتر زیارتی تحت پوشش حج و زیارت و یا شرکت مرکزی خدمات زیارتی استان نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

وی تاکید کرد: از آغاز دوباره اعزام کاروان‌های زیارتی به حرم حضرت زینب (س) از ابتدای آبان ماه امسال تا کنون حدود ۴۰۰ زائر نیز به سوریه اعزام شده اند.

شاد با بیان اینکه سفر زیارتی به سوریه به مدت هفت شب و با ارائه خدمات کامل صورت می‌گیرد اظهار کرد: قیمت سفر زیارتی به سوریه برای بزرگسالان مبلغ ۱۱۷ میلیون و ۴۴۴ هزار ریال، برای گروه سنی ۲ تا ۱۲ سال مبلغ ۱۱۴ میلیون و ۴۹۱ هزار ریال و برای کودکان کمتر از ۲ سال مبلغ ۱۲ میلیون و ۸۵۰ هزار ریال است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha