غافلگیری در تأمین دارو پذیرفتنی نیست/بیمه تأمین‌اجتماعی در حوزه خدمات درمانی با تأخیر عمل می‌کند

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تجزیه و تحلیل داده ها در سامانه تی تک، غافلگیری در حوزه تامین دارو را پذیرفتنی ندانست.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری سلامت، دکتر محمدباقر قالیباف در نشست علنی نوبت صبح امروز (سه شنبه 24 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به گزارش کمیسیون بهداشت و درمان درخصوص نحوه مدیریت زنجیره تامین و توزیع دارو و علل کمبودهای اخیر در کشور پس از استماع توضیحات وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خطاب به وزیر بهداشت گفت: مهمترین بحث امروز کمبود دارو است، گزارش کمیسیون و بررسی های انجام شده در این رابطه حاکی از آن است که مشکلاتی در هماهنگی بین دستگاه ها وجود دارد که خود شما نیز به آن اشاره کردید.

رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: سامانه «تی تک» سالیان سال است که داده ها در حوزه غذا و دارو را جمع آوری می کند و با تحلیل این داده ها می توان نیازهای ماهانه، فصول، نوع بیماری و نوع مصرف داروها را به دست آورد. این سامانه به راحتی نشان می دهد که در چه بازه زمانی به چه دارویی نیاز داریم، بنابراین غافلگیر شدن در این موضوع پذیرفتنی نیست.

وی ادامه داد: به مشکلاتی در گمرک و موارد دیگر اشاره کردید، اما موضوع سلامت آنقدر مهم و حساس است که هم هیات دولت و جناب رئیس جمهور هم مجلس و کمیسیون بهداشت و درمان به آن حساس هستند و جنابعالی را به عنوان وزیر بهداشت، مسئول این هماهنگی ها می دانیم. دولت و مجلس در خدمت شما بوده تا در ابتدای فصل زمستان این اتفاق نیفتد که مثلاً حدود 90 قلم دارو کمیاب باشد و حدود 300 قلم دارو به زحمت پیدا شود.

غافلگیری در تأمین دارو پذیرفتنی نیست/بیمه تأمین‌اجتماعی در حوزه خدمات درمانی با تأخیر عمل می‌کند

قالیباف ادامه داد: در این بخش باید دقت کنید و امیدواریم این اتفاق مجدداً در فصل زمستان تکرار نشود و اگر نکته ای وجود دارد، ما در مجلس خدمتتان هستیم.

رئیس قوه مقننه کشورمان با اشاره به همکاری سازمان های بیمه گر، بیمه سلامت و بیمه نیروهای مسلح بیان کرد: این بیمه ها کار خود را روزانه انجام می دهند، اما بیمه تامین اجتماعی در حوزه درمان سرپایی با تاخیر کار کرده و در حوزه خدمات بیمارستانی فاصله 8 تا 9 ماهه دارد، این موضوع از اشکالاتی است که وجود دارد و ان شاءالله جنابعالی بتوانید موضوع جدی مردم در حوزه سلامت را در آینده نزدیک حل و فصل کنید./

پایان پیام

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha