آخرین وضعیت تخصیص بودجه ۱۵۰ میلیون دلاری به دانشگاه تهران

رئیس دانشگاه تهران درباره روند تخصیص بودجه ۱۵۰ میلیون دلاری به دانشگاه تهران برای ساخت آزمایشگاه مرکزی و تجهیز و نوسازی سایر آزمایشگاه‌های دانشگاه توضیح داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت به نقل از دانشگاه تهران، سید محمد مقیمی در نشست شورای دانشگاه تهران درباره آغاز مراحل تخصیص بودجه ۱۵۰ میلیون دلاری به دانشگاه تهران برای ساخت آزمایشگاه مرکزی و تجهیز و نوسازی سایر آزمایشگاه‌های دانشگاه، گفت: قرار است این اعتبار از ظرفیت بودجه‌ای امسال که در شورای اقتصاد در حال نهایی شدن است، تأمین شود و بازپرداخت آن بر عهده دولت خواهدبود.

رئیس دانشگاه تهران درباره خرید یک هتل در مشهد مقدس برای بهره‌برداری توسط دانشگاه تهران به همت یک مؤسسه خیریه توضیح داد: سرمایه مورد نیاز برای خرید این اقامتگاه‌ها حدود یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

دکتر مقیمی افزود: با آماده‌سازی این فضاهای رفاهی، شاهد گسترش برگزاری اردوهای تفریحی و زیارتی برای دانشجویان و گسترش نشاط در فضای دانشجویی خواهیم بود. همچنین در زمینه تأمین مسکن دانشگاهیان، مذاکره برای شراکت چند شرکت داخلی و بین‌المللی را آغاز کرده‌ایم.

رئیس دانشگاه تهران در بخش دیگر سخنانش، عملیاتی شدن راهبرد توسعه حرفه‌ای و مهارتی در دانشگاه تهران را مستلزم تأمین زیرساخت‌های لازم برای این موضوع دانست و گفت: مجموعه‌ای برای آموزش مهارت‌آموزی دانشجویان و ارتباط آنها با صنعت در اشتهارد فراهم شده است که تجهیزات و بازسازی ساختمان‌های این مجموعه کامل شده و به زودی شاهد افتتاح آن خواهیم بود.

وی ایجاد این سه مجموعه اقامتگاهی فرهنگی و مذهبی، تفریحی و سیاحتی و همچنین کمپ مهارتی را در راستای سیاست ارتقاء نشاط جامعه دانشجویی و دانشگاهی بر شمرد و اظهار امیدواری کردکه با برنامه ریزی مناسب و اجرای این برنامه‌ها شاهد پویایی، تحرک و شادابی در محیط دانشگاه و تعامل بیشتر اساتید و دانشجویان باشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha