ارائه خدمات رایگان به افراد بی‌سرپناه در غرب تهران

شهردار منطقه ۹ تهران از تجهیز، مناسب‌سازی و آماده‌سازی مددسرای امید همزمان با شروع فصل سرما و برودت هوا  و ارائه خدمات رایگان به افراد بی‌سرپناه در غرب پایتخت خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت، سیدمحمدرحیم مرتضوی با بیان اینکه مددسرای امید با مساحتی حدود ۵۰۰ مترمربع و ظرفیت بیش از ۱۵۰ نفر، واقع در بزرگراه فتح، به صورت شبانه‌روزی میزبان افراد بی سرپناه، کارتن خواب و بی‌خانمان است، گفت: گشت شناسایی افراد بی سرپناه، با هدف بالا بردن امنیت شهروندان و پیشگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی و در راستای بهره‌مندی این قشر آسیب دیده از خدمات حمایتی رایگان مددسرا مانند اسکان، غذای گرم، استحمام، پیرایش، خدمات پزشکی_درمانی به صورت مستمر در حال انجام است.

شهردار منطقه ۹ تهران همچنین از ارائه خدمات مشاوره فردی و گروهی و برگزاری کارگاه‌های آموزشی توسط مشاوران مددسرای امید به منظور بهبود کیفیت زندگی اقشار آسیب دیده اجتماعی و ارتقا آگاهی، بهداشت و سلامت مددجویان خبر داد.

وی در خاتمه اظهار کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مواجهه با افراد بی خانمان، نسبت به معرفی آن‌ها به صورت تماس تلفنی با شماره ۱۳۷ و همچنین به صورت حضوری به مددسرای امید منطقه ۹ اقدام کنند تا این افراد از امکانات رفاهی و حمایتی بهره‌مند شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha