وضعیت وخیم ۲۱ بیمار مبتلا به کروناویروس در فارس

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز سه شنبه یکم آذر ۱۴۰۱، اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری سلامت (طبنا) از فارس، در این اطلاعیه آمده است: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۵۴ هزار و ۳۸۲ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۶۱ هزار و ۷۱۶ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۲۶ هزار و ۴۷۱ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۳ هزار و ۷۲ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون ۴۲۷ هزار و ۹۱۱ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۸ هزار و ۶۴۴ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۲۵ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۸۹ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۲۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، مورد جدید فوتی ناشی از کووید۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۱۶۶ است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۳ هزار و ۵۰۴ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۸۴ هزار و بیست دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۴ هزار و ۶۵۲ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۱ هزار و ۶۴۲ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۵ هزار و ۳۰۰ دُز نوبت سوم و ۱۳۲ هزار و ۴۲۶ دُز یادآور واکسن بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha