فوت یک بیمار مبتلا به کروناویروس در فارس

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز شنبه دوازدهم آذر ۱۴۰۱، اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری سلامت (طبنا) از فارس، در این اطلاعیه آمده است:

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۵۵ هزار و ۷۵۲ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۶۱ هزار و ۷۵۸ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۲۷ هزار و ۶۰۵ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۳ هزار و ۹۸ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۴۲۸ هزار و ۱۴۷ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۸ هزار و ۶۶۰ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۱۹ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۴۷ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۲۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته، یک مورد جدید فوت ناشی از کووید۱۹ در فارس ثبت شده که مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۱۶۷ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۳ هزار و ۵۵۵ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۸۴ هزار و ۲۶۳ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۴ هزار و ۷۱۰ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۱ هزار و ۷۲۲ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۵ هزار و ۳۴۹ دُز نوبت سوم و ۱۳۲ هزار و ۴۸۲ دُز یادآور واکسن بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha