ضرورت برنامه ریزی  مدیران دستگاه قضایی استان برای متعارف شدن شعب

رئیس کل دادگستری استان کردستان بر ضرورت برنامه ریزی مدون مدیران دستگاه قضایی استان در جهت متعارف شدن شعب دادگستری تا پایان سال جاری تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری سلامت (طبنا) از کردستان، حجت الاسلام والمسلمین حسینی در سومین جلسه مشترک با شورای معاونین و روسای دادگستری و دادستانهای شهرستانهای تابعه استان، ضمن تقدیر از مدیران قضایی استان در رسیدگی قاطع به پرونده اغتشاشگران حوادث اخیر استان، اظهار داشت : بر اساس آموزه های قرآنی و اسلامی، ابتلا و آزمایش انسان در دوران مختلف یکی از سنت های الهی است و خیلی از افراد در این آزمایشها امتحان شدند و باید آگاه باشیم که همواره فتنه و دسیسه های دشمنان اسلام در کمین است.


رئیس کل دادگستری استان کردستان تاکید کرد : این شیوه از اعتراض در هیچ جای دنیا بهیچ وجه قابل قبول نیست و متاسفانه مشاهده شد که از اعتراض به اغتشاش تبدیل شد و در نهایت قساوت قلب با استفاده از سنگ، قمه و چاقو اغتشاشگران به خیابانها آمده و مقاصد دیگری را دنبال می کردند.


حجت الاسلام حسینی اضافه کرد : بنابر تاکیدات ریاست محترم قوه قضاییه، در دادگستری استان کردستان از همان ابتدای اغتشاشات شعب ویژه رسیدگی به این پرونده ها تشکیل شد و با نظارت مستقیم روسای دادگستری و دادستانهای استان به پرونده متهمین رسیدگی و احکام متناسب صادر می شود.


وی خطاب به روسای دادگستری و دادستانهای استان کردستان بر تنظیم و اعلام هر چه سریعتر مشخصات پرونده تمامی اغتشاشگران به حوزه ریاست دادگستری کل استان تاکید کرد و افزود : دستگاه قضایی استان ضمن تفکیک معترضین و افرادی که بصورت هیجانی در این اغتشاشات حضور داشته اند با عناصر و محرکین اصلی، متناسب با انگیزه و اقدام این افراد، برخورد لازم و قاطع را انجام خواهد داد.


عالی ترین مقام قضایی استان به روسای دادگستری و دادستانهای شهرستانهای تابعه استان دستور داد در ملاقاتهای مردمی حتی الامکان سعی کنند مشکلات مردم را در آن شهرستانها حل و فصل کنند و از مراجعه مردم به مرکز استان با عنایت به صعب العبور بودن جاده های استان خودداری شود و سپس تصریح کرد : مدیران قضایی، قضات و کارکنان دادگستری استان باید با رعایت اصل تکریم ارباب رجوع، به دور از غرور و تکبر و با خوش اخلاقی و خوش رفتاری با دقت به حرف مردم گوش دهند و درصدد حل مشکلات حقوقی و قضایی شان برآیند.


وی خاطرنشان ساخت : قضات استان باید در خصوص صدور قرارهای تامین منتهی به بازداشت، ضمن پرهیز از بازداشت های غیر ضرور در خصوص صدور قرارهای تامین منتهی به بازداشت متهمین با نهایت دقت و وسواس عمل کنند تا تعداد آمار بازداشتهای منتهی به قرار منع تعقیب و برائت به حداقل برسد و از تضییع حقوق متهمین جلوگیری شود.


رییس کل دادگستری استان کردستان بیان داشت : هرچند که قریب به دو ماه از اغتشاشات اخیر می گذرد و این مسائل اقدامات دستگاه قضایی و ضابطین را تحت الشعاع قرار داده، لیکن دادگستری استان از سیاستهای عالی قوه قضاییه از جمله تحقق سند تحول و تعالی غافل نبوده و پیگیری این سیاستها از اولویت های جدی دستگاه قضایی استان است.


حجت الاسلام حسینی همچنین بر لزوم برنامه ریزی مدون مدیران قضایی استان تاکید کرد و افزود : ضروری است تا پایان سال جاری تمامی شعب رسیدگی دادسرا، محاکم و تجدیدنظر متعارف شده و پرونده های مسن و قدیمی در اولویت رسیدگی قرار گیرند.


در ادامه این جلسه، محمد جباری دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان نیز بر لزوم صدور سریعتر احکام برخورد با اغتشاشگران در دادسراهای استان خبر داد و اظهار داشت : تشکیل پلیس اجرای احکام کیفری در دادسرای سقز ضروری است.


در پایان این جلسه، روسای دادگستری و دادستانهای شهرستانهای استان کردستان به ارائه گزارش آمار و عملکرد شعب تحت تصدی خود پرداختند و در خصوص اقدامات صورت گرفته در پرونده های اغتشاشات اخیر و وضعیت پرونده های مطروحه در شعب دادسرا و دادگاههای حوزه های قضایی مربوطه، گزارشی را به سمع و اطلاع رئیس کل دادگستری استان کردستان رساندند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha