اختتامیه دومین دهه گردشگری مذهبی در شیرازبرگزار می شود

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز گفت: اختتامیه دهه گردشکری مذهبی امروز ۱۵ آذرماه در حرم مطهر سید علا الدین حسین (ع) برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری سلامت ( طبنا) از فارس،معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز گفت: دومین دهه گردشگری مذهبی از پنجم تا پانزدهم آذر در این کلانشهر برگزار شد.
مصطفی مشفقیان افزود: تجلیل از برترین‌های گردشگری مذهبی، رونمایی از دو محصول گردشگری مذهبی، نمایشگاه محصولات تولید شده در یکسال اخیر توسط سازمان فرهنگی بخشی از ویژه برنامه‌های روز اختتامیه است.
مشفقیان نامه آفتاب از شبه نامه‌های حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) را به عنوان یکی از محصولاتی که در روز اختتامیه رونمایی می‌شود، اعلام کرد و گفت: این شبه نامه برای نخستین بار سند و بازخوانی اسناد تاریخی شده و چاپ می‌شود.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز اضافه کرد: بروشور تخصصی وخمه شیرازی که به معرفی ۷ نقطه زیارتی شیراز و همچنین ۷ آداب ویژه مردم در زیارت بقاع متبرکه حرم‌های مطهر می‌پردازد را دومین محصولی که بنا به رونمایی آن در این ویژه برنامه است، عنوان کرد.
وی با اشاره به اینکه اولین دهه این رویداد فرهنگی آذر سال گذشته برگزار شد، گفت: برای اجرای دومین دوره این رویداد چند بخش جدید با طراحی‌های نوین در نظر گرفته شده بود.


شهرداری در کوزه گری فرهنگسرایی را برای افراد دارای معلولیت تجهیز می‌کند.

فرهنگسرای برای افراد دارای معلولیت در شیرازبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، مدیرکل بهزیستی استان فارس گفت: فرهنگسرای ویژه افراد دارای معلولیت در منطقه کوزه‌گری با حمایت شهردار تجهیز و پارک اطراف آن مناسب سازی می‌شود.
محمدرضا هوشیار با بیان این که در شمال، جنوب شرق و غرب شیراز، پارک‌هایی برای افراد دارای معلولیت مناسب سازی خواهد شد افزود: ۱۴۱ هزار و ۷۶۳ پرونده افراد دارای معلولیت در فارس داریم، به طوری که بیشتر آن‌ها مربوط به معلولین جسمی حرکتی است و معلولان شنوایی، ذهنی، بینایی و بیماران روانی مزمن به ترتیب جزو دیگر افراد معلول تحت پوشش بهزیستی هستند.
وی ادامه داد: ۹ مرکز شبانه روزی سالمندان، ۳ جسمی حرکتی، ۹ مرکز بیماران روانی. مزمن و ۳۴ مرکز ذهنی شبانه روزی در فارس فعال است.
مدیرکل بهزیستی فارس از افزایش ۳۰ درصدی مستمری‌ها خبرداد و گفت: حداقل و حداکثر مستمری در حال حاضر ۵۳۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۷۲۰ هزار تومان است.
هوشیار افزود: هزینه مناسب سازی برای منزل مددجویان نیز از ۱۰ میلیون به ۲۰ میلیون تومان رسیده و برای مناسب سازی خودروهای آن‌ها نیز ۲۰ میلیون پرداخت می‌شود.
وی گفت: امسال ۲ هزار و ۱۷۰ دستگاه ویلچر خریداری و توزیع کرده ایم و هزار و ۸۲۰ سمعک نیز خریداری و تا عید توزیع خواهد شد.
مدیرکل بهزیستی فارس با بیان این که ۵۰۰ تشک مواج هم هم خریده شده است ادامه داد: با وجود این خریدها باز هم بیش از هزار نفر در فارس در انتظار ویلچر و بیش از هزار نفر در نوبت سمعک هستند.
وی افزود: قرار است شیراز با فعالیت‌های گسترده‌ای در آینده به شهر دوستدار معلول تبدیل شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha