اشتغال ۳۵ زندانی در کارگاه ظروف چوبی زندان شیراز

کارگاه تولیدی و آموزشی ظروف چوبی، در اردوگاه حرفه آموزی و کار درمانی زندان مرکزی شیراز راه اندازی شد .

به گزارش خبرگزاری سلامت (طبنا) از فارس، به منظور کسب مهارت و ایجاد اشتغال، ضروری است که زندانیان با مهارت فنی حرفه‌ای آشنا و تحت آموزش قرار بگیرند.

در همین رابطه کلاس‎ها و کارگاه‎های حرفه آموزی برای زندانیان برگزار می‌شود تا هم در داخل زندان بتوانند به معیشت خانواده خود کمک کنند و هم بعد از خروج از زندان این امکان را داشته باشند که در حرفه‌ای مشغول به کار شوند و مجدد درگیر جرم و زندان نشوند.

برای این منظور اردوگاه حرفه آموزی و کار درمانی شیراز در رشته‌های پرورش قارچ، زنبور داری، بتن ریز، آرماتور بند، گوهر تراشی، چرم دوزی، معرق، مشبک و خیاطی، ظروف چوبی کارگاه‌های آموزشی را برای مددجویان دایر کرده است.

زندانیان ندامتگاه‌های فارس با توجه به علاقمندی، سطوح تحصیلات و استعداد خود و برابر با تفاهم نامه‌ای که بین اداره کل زندان‌های استان و اداره کل فنی حرفه ای، اداره کل صنایع دستی و گردشگری منعقد شده می‌توانند در دوره‌های آموزشی که با استفاده از ۵ مربی آموزشی و ۱۲ زندانی ماهر برگزار می‌شود، شرکت کنند.

مددجویان ندامتگاه‌ها و بازداشتگاه‌های استان فارس با شرکت در این دوره‌های آموزشی، علاوه بر یادگیری مهارتی جدید، در حرفه‌های مختلف مشغول به کار می‌شوند و کسب درآمد می‎کنند.

این کارگاه تولیدی و آموزشی ظروف چوبی با مساحت تقریبی ۲۵۰ مترمربع با اشتغال ۳۵ زندانی و مشارکت بخش خصوصی در اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی شیراز راه اندازی شده است.

تولیدات کارگاه تولیدی و آموزشی ظروف چوبی شامل؛ ظرف ۷ پاچ چوبی، سینی، کاسه، بشقاب چوبی، ظروف پذیرایی، شمعدان است.

حقوق و دستمزد زندانیان شاغل در کارگاه تولیدی و آموزشی ظروف چوبی از طریق بنیاد تعاون زندانیان پرداخت می‌شود.

نمایشگاه و فروشگاه صنایع دستی با همکاری بنیاد تعاون زندانیان فارس جهت معرفی و فروش محصولات راه‌اندازی و محصولات زندانیان به منظور فروش در فضای بیرون اردوگاه در معرض دید عموم قرار داده شده است.

این مرکز همچنین در اندرزگاه‌های داخل نیز برای زندانیان کارگاه چرم دوزی و صنایع چوب راه اندازی و تعداد زیادی از زندانیان را مشغول به کار کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha