بیش از ۹۰ هزار تن گندم به حوزه آرد و نان در استان زنجان اختصاص یافت

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان گفت: ۹۰ هزار و ۲۱۹ تن گندم جهت تولید آرد برای مصارف واحدهای خبازی، خبازی آزاد پز، آرد خام روستایی و صنف صنعت از اول فروردین تا ۳۰ آذر ماه سالجاری اختصاص یافته است.

به گزارش خبرگزاری سلامت(طبنا)زنجان، ولی اله زمانی با اشاره به اینکه ماهانه حدود ۱۰ هزار تن گندم به کارخانجات آردسازی اختصاص می یابد، اظهار کرد: بیش از ۸۵ هزار تن گندم برای تولید آرد با سهمیه یارانه ای به واحدهای خبازی، خبازی آزادپز، آرد خام روستایی و ۵ هزار تن گندم برای مصارف صنف و صنعت اختصاص داده شده است.

وی بیان کرد: گندم واحدهای خبازی و آرد خام روستایی با قیمت های ۶۶۵ و ۹۰۰ تومان و گندم برای مصرف صنف و صنعت با قیمت ۱۲ هزار تومان برای تولید آرد مورد نیاز به کارخانجات آردسازی تحویل داده می شود.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان تصریح کرد: همچنین ۱۲۵ تن گندم با قیمت ۱۲ هزار تومان به واحدهای خبازی نوع ۶ جهت تولید آرد به کارخانجات آردسازی اختصاص داده شده است.

زمانی خاطرنشان کرد: استان زنجان دارای شش کارخانه آرد سازی می باشد و آرد تولید شده به وسیله شرکت‌های حمل و نقل و خود حمل توزیع می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha