۲۵ هزار تن گندم زنجان به استان های دیگر انتقال داده شد

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان گفت: از ابتدای فروردین ماه تا ۳۰ آذر ماه سالجاری حدود ۲۵ هزارتن گندم معمولی تولید استان به سایر استان های دیگر انتقال داده شده است.

به گزارش خبرگزاری سلامت(طبنا) زنجان، ولی اله زمانی اظهار کرد: برحسب پیگیری های بعمل آمده از ابتدای فروردین ماه تا ۳۰ آذر ماه سالجاری حدود ۲۵ هزارتن گندم معمولی تولید استان با هماهنگی و تخصیص شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران به سایر استان های دیگر انتقال داده شده است.

وی با اشاره به اینکه گندم مازاد بر نیاز استان زنجان به سایر استان های دیگر انتقال می یابد، بیان کرد: حدود ۲۵ هزارتن گندم معمولی در قالب ۸۶۶ محموله از طریق حمل و نقل ریلی و جاده‌ای از سیلوهای ملکی و خصوصی به استان های مورد نیاز انتقال صورت گرفته است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان با بیان اینکه انتقال گندم معمولی تولید داخل با هدف تامین امنیت غذایی سایر استان ها انجام می‌شود، گفت: حدود ۵ هزار و ۷۲۹ تن در قالب ۹۰ محموله از طریق خطوط ریلی به استان های مازندران و سیستان و بلوچستان و حدود ۱۹ هزار ۲۷۱ تن در قالب ۷۷۶ محموله از طریق حمل و نقل جاده ای به استان های مازندران، البزر، تهران و گیلان صورت گرفته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha