ورود ۷ میلیون آنتی‌بیوتیک به کشور

وزیر بهداشت با بیان اینکه مشکل داروهای آنتی‌بیوتیک در کشور برطرف شد گفت: در موضوع تامین سرم و آنتی بیوتیک مشکلکی نداریم، داروخانه‌ها درخواست خود را به موقع ثبت کنند.

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت به نقل از تسنیم، بهرام عین الهی بعد از ظهر امروز در حاشیه بازدید از داروخانه شبانه‌روزی شهرستان خاتم با اشاره به اینکه مشکل آنتی‌بیوتیک در کشور برطرف شده اظهار داشت: با پیگیری‌های صورت گرفته هفت میلیون آنتی بیوتیک به کشور وارد شده است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: علاوه بر این، تولید آنتی‌بیوتیک هم در کشور به صورت سه شیفت در حال انجام است تا مشکلی در زمینه تامین آن نباشد و به نیازها پاسخ دهیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر آنتی بیوتیک و سرم به میزان کافی در کشور وجود دارد گفت: با واردات صورت گرفته، در حال حاضر چهار میلیون آنتی بیوتیک ذخیره در کشور داریم که آماده توزیع است.

عین اللهی خاطرنشان کرد: همچنین اقدامات لازم در زمینه تامین سرم را هم انجام دادیم به همین دلیل در حوزه سرم هم به میزان کافی تامین شده و مشکلی در این حوزه هم نداریم.

وی افزود: اگر داروخانه‌ها پیش‌بینی لازم را انجام دهند و درخواست‌های خود را به موقع ثبت کنند قطعا هیچ مشکلی در تامین آنتی بیوتیک نخواهیم داشت و در مراکز دولتی و بیمارستان‌ها هم الان هیچ مشکلی در این حوزه نداریم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha