حضور ۱۵۹۹ امدادرسان در عملیات جوی یک هفته گذشته

معاون عملیات سازمان امدادونجات جمعیت هلال‌احمر، با اشاره به شرایط جوی ناپایدار کشور، از حضور هزار و ۵۹۹ امدادگر در یک هفته گذشته و تا ساعت ۶ صبح امروز خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت،مرتضی مرادی‌پور با اشاره به شرایط جوی ناپایدار در هفته گذشته و تاثر ۳۱ استان کشور از آبگرفتگی و کولاک، به ارائه آمار امدادرسانی از ۱۸ تا ساعت ۶ صبح ۲۴ دی‌ماه پرداخت: در یک هفته گذشته، امدادگران جمعیت هلال‌احمر به ۲۴ استان و ۱۳۲ شهرستان، ۲۶۳ منطقه شامل ۱۲۹ محور، ۲۳ شهر، ۱۰۰ روستا و ۲۰ مناطق عشانشین خدمات امدادی ارائه دادند.

وی با اشاره به این که در این مدت زمانی، ۴۵۲ تیم عملیاتی، شامل هزار و ۵۹۹ امدادگر حضور داشتند، ادامه داد: به ۱۴ هزار و ۶۹۵ نفر امدادرسانی شد که ۲ هزار و ۴۳۳ نفر از آنان اسکان اضطراری پیدا کردند، ۳۱ نفر به مناطق امن منتقل شدند و ۳۱ نفر نیز به مراکز درمانی انتقال یافتند.

گفتنی است ۳ شهروند نیز شامل ۲ نفر در سیل شهرستان فسا و یک نفر در ریزش آوار در شهرستان منوجان جان خود را از دست دادند.
مرادی‌پور افزود: عملیات رهاسازی برای ۷۸۳ خودرو از برف و تخلیه آب از ۵۹ واحد مسکونی انجام شد.

وی با اشاره به توزیع ۳۲ دستگاه چادر، عنوان کرد: ۳ هزار و ۲۰۲ تخته پتو، ۴۰۳ تخته موکت، ۳ هزار و ۱۰۸ کیلوگرم نایلون، ۲۵۰ ست شستشو، ۵۱۴ شعله والور، ۷۸۵ بسته غذایی، ۲ هزار و ۵۷۸ قرص نان، ۷۲ کیلوگرم خرما، هزار و ۶۵۵ قوطی کنسرو، ۶۵۰ کیلوگرم برنج، ۲۴۱ کیلوگرم حبوبات، ۵۶۱ بطری آب معدنی، ۱۸۰ کیلوگرم قندوشکر، ۱۲۰ کیلوگرم روغن و ۳۰۹ بسته بیسکوییت در بین افراد در راه مانده توزیع شد.

گفتنی است، امدادرسانی در استان‌های خراسان رضوی و فارس ادامه دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha