تامین اسپری های تنفسی از مسیر تولید و واردات

معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه انواع اسپری‌هایی تنفسی ترکیبی در بازار موجود و قابل جایگزینی با اسپری های تک ماده موثره هستند، گفت: علاوه بر پیگیری تولید داخلی اسپری‌هایی تنفسی، واردات لازم تا رفع نیاز بازار در دستور کار است.

به گزارش 'گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت، دکتر حیدر محمدی اظهار داشت: اسپری های تنفسی مانند سالبوتامول و فلوتیکازون جزو اسپری‌هایی هستند که یک ماده موثره در آنها به کار رفته است و برخی اسپری‌ها به منظور افزایش اثربخشی، ترکیبی از ۲ ماده موثره هستند که طبق نظر پزشک معالج قابل جایگزینی با اسپری‌های موجود هستند.

وی افزود: مشکل تامین برخی از اسپری‌های تنفسی مربوط به تامین گاز مخصوص مورد نیاز است که به منظور تامین اسپری‌های تنفسی (سالبوتامول و فلوتیکازون) که حاوی تک ماده موثر هستند، رفع موانع تولید داخل درحال پیگیری بوده و بزودی از طریق واردات نیز تامین خواهد شد.

رییس سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد: هیچ محدودیتی در تامین اسپری های ترکیبی وجود ندارد؛ این اسپری ها به وفور در داروخانه ها موجود است و قابلیت جایگزینی با سایر اسپری های دارای عملکرد مشابه را در صورت تایید پزشک معالج دارند.

دکتر محمدی در مورد تامین آنتی بیوتیک‌ها گفت: علیرغم افزایش چند برابری مصرف این داروها طی ماه های اخیر، میزان تامین نیز چندین برابر ماه های گذشته سرعت پیدا کرده است و از طرفی واردات سرم نیز همچنان در دستور کار قرار دارد تا تامین دارو تضمین شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha