لزوم تعیین تعرفه های پزشکی با توجه به شرایط اقتصادی و تورم افسار گسیخته

رئیس هیات مدیره سازمان نظام پزشکی استهبان در خصوص واقعی شدن تعرفه های خدمات تشخیصی و درمانی گفت: عادلانه شدن تعرفه‌های پزشکی و عدم پرداخت آن از جیب بیماران،مستلزم واقع نگری عوامل تصمیم گیرنده همچون سازمان های بیمه گر ،وزارت بهداشت و... است.

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت،دکتر ابراهیم رضایی با شاره به این که عادلانه شدن تعرفه های پزشکی و عدم پرداخت آن از جیب بیماران،مستلزم واقع نگری عوامل تصمیم گیرنده همچون سازمان های بیمه گر ،وزارت بهداشت و ... است؛ بیان کرد: ضروری است تعرفه ها با توجه به شرایط اقتصادی و تورم افسار گسیخته تعیین و تدوین شده و بخش عمده هزینه ها باید توسط سازمان های بیمه گر پرداخت شود .

وی با اظهار تاسف از این که در هیچ یک از کشورهای دنیا تعیین تعرفه خدمات تشخیصی و درمانی توسط خریدار خدمت انجام نمی‌شود؛ افزود: عقل سلیم و منطق حکم می کند که ارائه دهنده خدمات تعیین هزینه کرده و با توافقِ گیرنده خدمات یک تصمیم اساسی در این زمینه اخذ نمایند که که سازمان های بیمه گر به دلایل اقتصادی تابع این موضوع نیستند.

رئیس هیات مدیره نظام پزشکی استهبان با تاکید بر این که از نظر قانون ، عقل سلیم و شرع باید تعیین تعرفه ها توسط سازمان مردم نهاد نظام پزشکی تعیین شود؛ تصریح کرد: تورم افسارگسیخته و وضعیت بحرانی اقتصاد که در تعیین تعرفه ها لحاظ نمی‌شود از جمله عوامل عمده نارضایتی جامعه پزشکی است .

رضایی مهاجرت پزشکان و روی آوردن آن ها به مشاغل غیر پزشکی را ضایعه ای غیرقابل جبران و اسفبار عنوان کرد و گفت: این مهم به علت فاکتور های متعددی مانند پایین آمدن ارزش واقعی شغل پزشکی با توجه به هجمه رسانه ها به خصوص صداوسیما که بر این امر دامن زده، همسو نبودن درآمد بخش اکثریت جامعه پزشکی به خصوص قشر جوان با سایر خدمات و ... است.

به گفته وی مراکز درمانی که نوع کارشان وابسته به ملزومات مصرفی و تجهیزات پزشکی است، بیشتر متضرر شده و آینده نامعلوم و اسفباری پیش روی جامعه پزشکی است و با توجه به این که ارائه خدمات درمانی بازار جهانی داشته و در هر نقطه از دنیا مورد استقبال است؛ بسیاری از کشورها بویژه همسایگان از زحمات و دسترنج نخبگان مملکت ما در همه رشته های تخصصی به خصوص پزشکی استفاده می نمایند.

رئیس هیات مدیره نظام پزشکی استهبان با اشاره به این که سایر کشورها از سفره آماده ای که از جیب ملت ایران هزینه شده بهره‌مند می‌شوند؛ خاطرنشان کرد: نباید با شرایط نامساعد زمینه را برای مهاجرت پزشکان فراهم کنیم و بنده به عنوان یک پیشکسوت جامعه پزشکی آینده مبهمی را پیش روی اکثریت پزشکان به خصوص قشر جوان پیش‌بینی می کنم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha