تداوم بارش‌ها در جنوب کشور / افزایش آلاینده‌ها و صدور هشدار نارنجی برای تهران و کرج

کارشناس سازمان هواشناسی از افزایش آلاینده‌ها و صدور هشدار نارنجی برای تهران و کرج خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت،فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی وضعیت جوی کشور را برای امروز سه‌شنبه ۲۷ دی ماه و روزهای آتی تشریح کرد و گفت: با ورود سامانه بارشی به کشور در خوزستان، بوشهر، فارس، یزد، کهگیلویه و بویر احمد، چهارمحال و بختیاری، هرمزگان، کرمان، لرستان، ایلام، اصفهان، یزد، خراسان جنوبی و نیمه شمالی سیستان و بلوچستان بارش برف و باران و در برخی نقاط رعد و برق و وزش بادهای شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

گودرزی افزود: جزایر واقع در خلیج فارس هم بارندگی، رعدو برق و وزش بادهای شدید را دارند.

وی ادامه داد: فردا بارش در خراسان جنوبی، کرمان، یزد، سیستان و بلوچستان و هرمزگان انتظار می‌رود.

همچنین کارشناس سازمان هواشناسی خاطرنشان کرد: از پنج‌شنبه بعدازظهر این سامانه بارشی به تدریج از کشور خارج می‌شود اما شدت بارش ها برای امروز در بوشهر، کهگیلویه و بویر احمد، جنوب فارس، شمال هرمزگان، کرمان و جنوب خوزستان در حد هشدار نارنجی است و بارش سنگین برف با کولاک شدید و کاهش دید همراه است که منجر به اختلال در تردد جاده‌های مواصلاتی این مناطق می‌شود.

گودرزی تأکید کرد: توصیه می‌شود از توقف و تردد در حاشیه رودخانه‌ها اجتناب شود و خودداری از هرگونه عملیات کشاورزی، سفرهای غیر ضروری، کوهنوردی و عدم تردد عشایر در حاشیه رودخانه‌ها ضروری است.

کارشناس سازمان هواشناسی برای امروز تهران آسمانی کمی ابری و غبار آلود پیش‌بینی کرد و اعلام کرد: کمینه دما در ایستگاه مهرآباد صفر درجه است.

همچنان دمای هوای سرد در تهران ادامه دارد، پایداری هوا موجب افزایش آلاینده‌ها می‌شود و هشدار سطح نارنجی برای تهران و کرج صادر شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha