نیازمند تخصص های ورزشکاران در زمینه های مختلف هستیم

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با بیان اینکه هیئت های ورزشی استان ظرفیتی مناسب برای ارائه خدمات مطلوب تر به هموطنان را در حوادث و سوانح مختلف دارند،گفت: در هلال احمر نیازمند تخصص های ورزشکاران در زمینه های مختلف هستیم.

به گزارش خبرگزاری سلامت(طبنا) زنجان، سید قاسم موسوی در جلسه هماهنگی با هیئت های ورزشی مرتبط با حوزه امداد و نجات با بیان اینکه نجات، مقوله ای کاملا تخصصی به شمار می رود و هموطنان از هلال احمر انتظار امداد در حوادث را دارند اظهار کرد: در هلال احمر نیازمند تخصص های ورزشکاران در زمینه های مختلف هستیم.

وی اظهارداشت: خوشبختانه قانون مدیریت بحران نیز بر این مهم تاکید کرده که هلال احمر و سازمان های دولتی با کمک و مشارکت هیئت های ورزشی در امدادرسانی همکاری داشته باشند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با اشاره به اینکه هیئت های ورزشی تخصص و امکاناتی دارند که در امدادرسانی ها می توانند همکاری بیشتری با هلال احمر داشته باشند افزود: با ارائه آموزش های عمومی و تخصصی هلال احمر برای ورزشکاران در هیئت ها و گروه های مختلف ورزشی و ثبت عضویت داوطلبانه آنها در سامانه هلال احمر می توانیم با مشارکت و همکاری هم در حوادث نجات جان هموطنان را رقم بزنیم.

موسوی با بیان اینکه می‌توانیم از امکانات بخش های مختلف به منظور ارائه خدمات بشردوستانه استفاده کنیم بیان کرد: هیئت های ورزشی استان زنجان ظرفیتی مناسب برای ارائه خدمات مطلوب تر به هموطنان را در حوادث و سوانح مختلف دارند.

وی با اشاره به برگزاری جلسه تخصصی تر در این موضوع تأکیدکرد: با برگزاری این جلسات و رسیدن به بیان مشترک می توانیم تفاهم نامه ای را با سازمان ورزش و جوانان استان زنجان امضا کرده و آغاز همکاری های مشترک را در امدادرسانی به هموطنان در حوادث و سوانح رقم بزنیم.

همه افراد در هیئت ها و گروه های مختلف ورزشی زنجان می توانند عضو داوطلب هلال احمر شوند

در ادامه جلسه غفور آقاجانلو معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان زنجان اظهار کرد: بر اساس طبق مصوبه جلسه گذشته مقرر شد تا از هیئت های ورزشی افرادی به هلال احمر معرفی کنند و از آموزش های مورد نیاز در حوزه امداد و نجات بهره مند شوند.

وی اظهارداشت: جمعیت هلال احمر ارگانی است که همه افراد در هیئت ها و گروه های مختلف ورزشی می توانند عضو داوطلب این مجموعه شوند تا همکاری ها منسجم تر از گذشته باشد.

این مسئول خاطرنشان کرد: با ثبت ورزشکاران هیئت ها و گروه های ورزشی استان زنجان در سامانه عضویت جمعیت هلال احمر، عضویت داوطلبانه آنها در این مجموعه قطعی شده و با انجام فعالیت های امدادی، بیمه نیز شامل حال آنان خواهد شد.

آماده هرگونه همکاری با جمعیت هلال احمر استان زنجان هستیم

غفار امانی معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان نیز در ادامه با بیان اینکه هلال احمر جایگاه ویژه ای در امدادرسانی به حوادث و سوانح دارد و تاکنون در سطح کشور به خوبی درخشیده است افزود: می توانیم ورزشکاران استان زنجان را در هیأت های مختلف ورزشی معرفی کرده تا عضو افتخاری هلال احمر شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha