از دیدار با تیم‌های امدادی تا پیشنهاد توسعه همکاری‌ها با انتقال تجربیات و توانمندی‌های هلال‌احمر ایران

رئیس جمعیت هلال‌احمر در تشریح اهداف سفر به مناطق زلزله‌زده سوریه و دیدار با مقامات این کشور با بیان اینکه همه مسئولان در سوریه از حمایت‌ها و کمک‌های رهبری، دولت و ملت ایران به زلزله‌زدگان قدردانی کردند، افزود: در این سفر در خصوص تداوم کمک‌ها و راه‌های انتقال تجربیات و توانمندی‌های هلال‌احمر ایران به سوریه نیز تبادل نظر شد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت؛ دکتر پیرحسین کولیوند در جمع‌بندی سفر خود به کشور سوریه و بازدید از مناطق زلزله زده این کشور گفت: با همکاری‌ سفیر کشورمان در سوریه بلافاصله بعد از وقوع زلزله، ارزیابی‌های اولیه انجام و نیازهای فوری زلزله‌زدگان سوری احصا شد و بر اساس نیازمندی‌های اعلام شده، برنامه‌ریزی و تیم های امدادی خود را به همراه هواپیماهای حاوی محموله‌های بشردوستانه به کشور سوریه اعزام کردیم.
کولیوند ادامه داد: اولین گروه امدادی که به کشور سوریه وارد شد، تیم‌های امدادی ایران به همراه اقلام زیستی و غذایی بود.

رئیس جمعیت هلال‌احمر کشور در ادامه با بیان اینکه براساس برنامه‌ریزی سفیر ایران در سوریه امروز با نخست وزیر این کشور، وزیر بهداشت سوریه، رئیس هلال احمر عربی و وزیر اداره محلی و محیط زیست این کشور دیدار و گفت و گو کردیم، خاطرنشان کرد: بدون استثنا همه مسئولان در سوریه از حمایت‌ها و کمک‌های رهبری، دولت و ملت ایران قدردانی کردند و این احساس را داشتند که ایرانیان از طریق هلال‌احمر در کنار زلزله زدگان سوری بودند و برای کاهش آلام مردم مصیبت دیده سوری تلاش کردند.
کولیوند گفت: در این دیدارها بر ضرورت انتقال تجربیات هلال احمر ایران به سوریه در زمینه امدادرسانی در حوادث و بلایا تاکید شد و در خصوص انتقال سایر تجربیات هلال احمر ایران در حوزه‌های دارویی، درمانی و پزشکی تبادل نظر شد. آن چیزی که بیش از همه نمود داشت، میزان قدردانی خالصانه از مساعدت ها و حمایت های رهبری و رئیس جمهوری و تمام مردم ایران از زلزله زدگان سوری بود که برادران سوری خود را در این بحران تنها نگذاشتند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha