آموزش بیش از ۱۷ هزار دانش آموز زنجانی را در قالب طرح "همتا"

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان از اجرای طرح "همتا" خبرداد و گفت: ۱۷ هزار و ۹۲۰ دانش آموز این استان در سطح مدارس و کانون‌های دانش آموزی از آموزش‌های همگانی امداد و کمک‌های اولیه بهره مند خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری سلامت(طبنا) زنجان، سید قاسم موسوی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهارکرد: یکی از مهمترین وظایف هلال احمر، آموزش همگانی و اجتماع محور است که در همین راستا حساس سازی آحاد مردم به ویژه کودکان و نوجوانان و ارتقای سطح آمادگی آنها در برابر مخاطرات اهمیت قابل توجهی دارد.

وی با بیان اینکه طرح ملی، دادرس (دانش آموز آماده در روزهای سخت) یکی از برنامه های اثرگذار جمعیت هلال احمر در مدارس محسوب می شود تأکیدکرد: توجه به اصول آموزش همگانی برای جریان سازی و نیل به جامعه ای تاب آور در مواجهه با مخاطرات و همچنین حرکت به سمت فعالیت های مبتنی بر نیاز محلی ضروری است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با بیان اینکه طیف گسترده ی دانش آموزان در مدارس هستند افزود: طرحی به نام همتا (هر مربی، تربیت ۱۱۲ عضو آماده) بر اساس الگوی آموزش همتایان در مدارس استان را اجرا خواهیم کرد.

موسوی تصریح کرد: براساس این طرح، شبکه‌سازی آموزش همگانی دانش‌آموزان، بر اساس الگوی آموزش همگانی انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه در قالب طرح همتا، ۱۷ هزار و ۹۲۰ دانش آموز در استان زنجان تحت آموزش‌های همگانی امداد و کمک‌های اولیه قرار می‌گیرند گفت: این تعداد دانش آموزان با همکاری ۱۶۰ مربی در قالب ۶۰۴ دوره آموزش خواهند دید و از دانش‌آموزان آموزش‌دیده برای آموزش سایر دانش‌آموزان نیز استفاده می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha