باد، باران و برف در ۹ استان کشور / آلودگی هوا در تهران و کرج

سازمان هواشناسی از بارش باران و برف، وقوع رعد و برق و وزش باد در ۹ استان‌ طی روز جاری خبر داد و آخرین‌ پیش‌بینی‌ها را از وضعیت جوی کشور تا روز جمعه اعلام کرد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت، سازمان هواشناسی کشور براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی اعلام کرد که امروز (۸ اسفند) در استان‌های بوشهر، فارس، کرمان، یزد، جنوب اصفهان، شرق خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، مناطق جنوبی چهارمحال و بختیاری و خراسان جنوبی ابرناکی، بارش باران، گاهی وزش باد و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

در ارتفاعات بارش برف، در مناطق مستعد رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید و تگرگ و در جزایر شمال خلیج فارس، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی دور از انتظار نیست.

سه‌شنبه (۹ اسفند) بارش در جنوب اصفهان، شمال فارس، جنوب یزد، کرمان، خراسان جنوبی و نیمه‌ شمالی سیستان و بلوچستان ادامه خواهد داشت.

چهارشنبه (۱۰ اسفند) در مناطقی از کرمان و سیستان و بلوچستان بارش و وزش باد رخ می‌دهد و این موج بعد از ظهر از مرزهای شرقی کشور خارج می‌شود.

پنجشنبه (۱۱ اسفند) در غالب مناطق کشور آسمان صاف خواهد بود.

جمعه (۱۲ اسفند) در استان‌های آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی و غرب کردستان ابرناکی و بارش پراکنده انتظار می‌رود.

در ساعات اولیه ۳ روز آینده در شهرهای تهران و کرج افزایش غلظت آلاینده‌های جوی پیش‌بینی می‌شود.

طی ۲ روز آینده در جنوب و جنوب شرق کشور کاهش موقتی دما رخ می دهد و تا روز جمعه روند افزایش دما در نوار شمالی کشور خواهیم داشت.

وضعیت جوی تهران در ۲ روز آینده

آسمان تهران فردا ( ۹ اسفند ) صاف همراه با غبار صبحگاهی، گاهی وزش باد ملایم و در شب غبار محلی با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۷ سانتیگراد و روز چهارشنبه ( ۱۰ اسفند ) صاف تا کمی ابری همراه با غبار صبحگاهی در شب افزایش ابر و غبار محلی با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha