طرح بهسازی ۱۰ روستای هدف گردشگری استان زنجان تهیه شد

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با اشاره به تهیه طرح و بهسازی ۱۰ روستای هدف گردشگری استان گفت: ۴روستای درسجین، گلابر، خوئین ، ویر تهیه طرح شده و ۴  روستای شیت ، علم کندی ، حاج سیران در دست تهیه می باشند و روستاهای ولیدر،  چپدره،  و ماری نیز مصوب دفتر مرکزی است.

به گزارش خبرگزاری سلامت(طبنا) زنجان، رضا خواجه‌ای در جمع خبرنگاران با بیان اینکه، بهسازی روستاهای هدف گردشگری با حفظ ویژگی های بافت سنتی روستاها از اولویت‌های مهم بنیاد مسکن است، اظهارکرد: با توجه به اینکه یکی از عوامل اصلی مهاجرت از روستاها معضلات معیشتی و اشتغال است، با اجرای طرح روستای هدف گردشگری در روستاهای استان می‌توان سیر صعودی مهاجرت به سمت شهرها را کاهش داد.

وی اقدامات بنیاد مسکن در روستاهای هدف گردشگری را اجرای بهسازی معابر، پرداخت تسهیلات ساخت واحدهای بوم گردی و پرداخت تسهیلات ساخت مسکن بر شمرد و گفت: اجرای این طرح در روستاهای استان زمینه‌ساز ایجاد اشتغال، درآمدزایی، رضایت گردشگر و حفظ محیط زیست است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان،توسعه گردشگری را یکی از اهداف اصلی و برنامه‌های کلیدی این نهاد دانست که اجرای آن نیازمند نگاه صحیح، همه‌جانبه و اثرگذار به ویژه در روستاهای هدف گردشگری است، ادامه داد: محور قرار دادن روستاها در سفر گردشگران، اهدافی از جمله جذب گردشگر و آشنایی مردم با آداب و رسوم منطقه را دنبال می‌کند که می‌تواند در ایجاد اشتغال و جلوگیری از مهاجرت جوانان تأثیرگذار باشد.

رضا خواجه ای به تهیه طرح و بهسازی روستاهای هدف گردشگری به تعداد ۱۰روستا اشاره کرد و افزود: ۴روستای درسجین، گلابر، خوئین ، ویر تهیه طرح شده و ۴ روستای شیت ، علم کندی ، حاج سیران در دست تهیه می باشند و روستاهای ولیدر، چپدره، و ماری نیز مصوب دفتر مرکزی است.

وی با تأکید بر اینکه، توسعه روستاهای هدف گردشگری بر اساس ضوابط تهیه شده توسط بنیاد مسکن استان در قالب طرح های هادی امکان پذیر بوده و نباید مغایرتی با ویژگی های بافت سنتی روستاها داشته باشد، یادآور شد: روستاهای هدف گردشگری به واسطه قابلیت هایی که در حوزه گردشگری دارند به عنوان روستای هدف معرفی شده اند و ضروری است از قابلیت های بومی محلی نیز برای توسعه این روستاها استفاده کرد ، که خوشبختانه ظرفیت بالایی در این زمینه در روستاهای استان وجود دارد.

این مسئول تصریح کرد: فرهنگ‌سازی در زمینه پذیرش گردشگر یکی از اقدامات لازم برای توسعه این صنعت در روستاها است و روستاییان باید بپذیرند که ورود گردشگر موجب درآمد افزایی و رونق هرچه بیشتر روستاها می‌شود و عمران، آبادانی، هموار کردن راه‌های دسترسی، بهسازی معابر، ارتقای کمی و کیفی امکانات موجود در روستا از جمله زیرساخت‌های توسعه گردشگری روستایی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha