بهره مندی  بیش از ۷ هزار مسافر نوروزی از خدمات بشردوستانه هلال احمر زنجان

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: از ۲۵ اسفند سال گذشته تا پایان چهارم فروردین ماه سال جاری  ۷ هزار و ۳۸۰ مسافر نوروزی از خدمات بشردوستانه هلال احمر در سطح استان بهره مند شده اند.

به گزارش خبرگزاری سلامت(طبنا) زنجان، سید قاسم موسوی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پست خدمات بشردوستانه در سطح استان زنجان، از ۲۵ اسفند با شعار" جوانان سفیران ایمنی، سلامت و نشاط اجتماعی" آغاز شده است.

وی با بیان اینکه ۹ پست طرح ملی خدمات بشردوستانه به مسافران نوروزی در استان زنجان روزانه از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۰ شب برای مسافران خدمات بشردوستانه ارائه می دهند افزود: تاکنون ۲۸۱ نفر از اعضای جوانان در این پست ها اقدام به ارائه خدمات به مسافران نوروزی کرده اند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان اظهارداشت: از هفت هزار و ۳۸۰ نفر مسافر نوروزی بهره مند از خدمات بشردوستانه، سه هزار و ۸۲۴ نفر از خدمات ایستگاه ایمنی و سلامت پست های ثابت استفاده کرده اند.

موسوی ادامه داد: همچنین یک هزار و ۸۴۶ نفر نیز از خدمات و مهارت‌های امدادی و بشردوستانه چهار اکیپ‌ سحاب(سفیران حمایت های امدادی – بشردوستانه) بهره مند شده اند.

وی با اشاره به برپایی فضای دوستدار کودک در این پست ها بیان کرد: یک هزار و ۷۱۰ کودک تاکنون از فضای دوستدار کودک در پست های خدمات بشردوستانه استفاده کرده اند.
این مسئول با بیان اینکه در پست های خدمات بشردوستانه پویش"بهرفت" راه اندازی شده است، افزود: این پویش با هدف بهبود رفتارهای ترافیک ساز است که یک هزار و ۶۹۹ نفر از مسئولان استانی، شهرستانی و مسافر نوروزی به این پویش ملحق شده اند.

موسوی اضافه کرد: در کنار پست های خدمات بشردوستانه خیمه نماز نیز برای مسافران راه اندازی شده که می توانند در این خیمه ها نسبت به اقامه نماز اقدام کنند که تاکنون نیز ۳۲۳ نفر استقبال کرده اند.

وی گفت: در کنار همه فعالیت های بیان شده، اعضای جوانان اقدام به راهنمایی ۵۳ مسافر در خصوص مخاطرات زیست محیطی و توزیع ۱۳۹ اقلام زیست محیطی توزیع کرده اند.

انتهای پیام/نوری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha