ارائه بیش از یک میلیون و ۶۶۶ هزار خدمت در ایام نوروز

سخنگوی طرح‌های نوروزی هلال‌احمر در جلسه ستاد خدمات نوروزی این جمعیت که با حضور سخنگوی دولت برگزار شد، از ارائه بیش از یک میلیون و ۶۶۶ هزار خدمت در قالب طرح‌های نوروزی و تا پایان روز گذشته خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت، جلسه ستاد خدمات نوروزی هلال‌احمر با حضور دکتر علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت برگزار شد و در این جلسه سخنگوی طرح‌های نوروزی هلال‌احمر آخرین آمار خدمات‌رسانی جمعیت در قالب طرح‌های امداد نوروزی، خدمات بشردوستانه نوروزی، پویش هلال رحمت و خدمات دارویی و درمانی جمعیت را از روز ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ تا پایان روز گذشته ۴ فروردین ۱۴۰۲ تشریح کرد.

سخنگوی خدمات نوروزی جمعیت در این جلسه اظهار کرد: تا پایان روز چهارم فروردین. امدادگران هلال‌احمر به بیش از ۳۴ هزار نفر در سطح جاده‌ها و حوادث کشور در قالب پوشش ۲ هزار و ۱۶ عملیات امدادی، خدمت‌رسانی کرده‌اند.
سلیمی افزود: امدادگران هلال‌احمر در ۱۰ روز گذشته ۲۴۳۹ نفر را اسکان اضطراری داده، ۸۲۴ نفر را به مراکز درمانی منتقل کرده و به بیش از ۱۳ هزار حادثه‌دیده، خدمات درمان در محل ارائه داده‌اند.
سخنگوی طرح‌های نوروزی هلال‌احمر همچنین با اشاره به اجرای طرح خدمات بشردوستانه به مسافران نوروزی گفت: بیش از ۶۱۱ هزار و ۶۰۰ مسافر نوروزی نیز از خدمات بشردوستانه جوانان هلال‌احمر در مبادی و خروجی‌های شهرها و در قالب خدمات آموزشی و درمان در محل، خیمه‌های نماز و فضاهای دوستدار کودک و همچنین پویش بهرفت (بهبود رفتارهای ترافیکی) بهره‌مند شدند.
سلیمی همچنین در تشریح خدمات این جمعیت در قالب پویش هلال رحمت به مناسبت ماه مبارک رمضان و عید نوروز، گفت: از نیمه اسفند تاکنون و با مشارکت خیرین و داوطلبان، بیش از ۵۰ هزار سبد معیشتی تهیه و میان نیازمندان در سطح کشور توزیع شده است.
به گفته سخنگوی جمعیت هلال‌احمر، مجموع خدمات دارویی، درمانی و توانبخشی هلال‌احمر در ایام نوروز ۲۲ هزار و ۲۷۹ نفر بوده و مجموع خدمات نوروزی هلال‌احمر شامل یک میلیون و ۶۶۶ هزار خدمت تا پایان روز چهارم فروردین بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha