امداد رسانی نجاتگران زنجانی به ۶۰ حادثه در طرح نوروزی

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: از ابتدای طرح امداد نوروزی تاکنون، نجاتگران هلال احمر استان، به ۳۷۱ مسافر نوروزی در ۶۰  تصادف جاده ای و برف و کولاک امدادرسانی کردند.

به گزارش خبرگزاری سلامت(طبنا)زنجان، سید قاسم موسوی با اشاره به اینکه طرح نوروزی امداد از ۲۴ اسفند سال گذشته در ۱۱ پایگاه و پنج پست امداد و نجات جاده ای استان آغاز شده است، اظهار کرد: تاکنون برای ۳۷۱ مسافر نوروزی در جاده های استان امدادرسانی شده است.

وی با بیان اینکه از ۲۴ اسفند تا هفتم فروردین ۶۰ حادثه ثبت شده است، یادآوری کرد: از این تعداد ۴۷ تصادف جاده ای بوده که ۸۹ نفر از هموطنان در سوانح مصدوم شدند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: در این حوادث بیان شده، ۹ نفر از هموطنان در دم جان باختند، هفت مصدوم توسط نجاتگران هلال احمر به مراکز درمانی منتقل و پنج نفر نیز سرپایی مداوا شدند.

موسوی خاطرنشان کرد: در هفت مورد حوادث برف و کولاک جاده ای نیز تیم های عملیاتی هلال احمر ۲۵ مسافر نوروزی گرفتار در این شرایط جوی را در پایگاه های امداد و نجات جاده ای اسکان داده اند.

وی با بیان اینکه سه مورد حوادث شهری، مناسبتی و حضوری نیز هر کدام یک مرد در مدت بیان شده ثبت شده است، ادامه داد: ۹۸ تیم عملیاتی با ۲۶۳ نجاتگر در امدادرسانی به هموطنان آسیب دیده از تصادف جاده ای، برف و کولاک، کوهستان و حوادث شهری امدادرسانی کرده اند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: در این سوانح ۶۰ دستگاه آمبولانس، ۳۸ خودروی نجات و ۱۴ ست هیدرولیک نجات و ست سبک نجات بکارگیری شده است.

موسوی از هموطنان خواست، در صورت گرفتار شدن در سوانح و حوادث با شماره ۱۱۲ برای دریافت خدمات امداد و نجات در هر ساعت از شبانه روز می توانند تماس برقرار کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha