هوای مشهد برای گروه های حساس، ناسالم است

بر اساس اعلام واحد بهداشت هوای معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد، شاخص کیفیت هوای مشهد در ٢۴ ساعت گذشته با ١۴۶ (AQI) در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری سلامت(طبنا) از خراسان رضوی،مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد به شهروندان به ویژه گروههای در معرض آسیب از جمله بیماران تنفسی و قلبی عروقی، زنان باردار، کودکان، بیماران مزمن و صعب العلاج و سالمندان توصیه کرد از تردد غیر ضروری در هوای آلوده خودداری کنند .

مهندس فرشید وفا گفت: ورزشکاران باید از فعالیت های ورزشی در روزهای آلوده خودداری کنند زیرا با افزایش حرکت، بدن به اکسیژن بیشتری نیاز دارد و تنفس در هوای آلوده علاوه بر انباشت ذرات معلق در ریه ، روند اکسیژن رسانی کافی در خون و بافتها را نیز مختل می کند.

وی همچنین افزود: افرادی که بیشترین زمان مواجهه با آلودگی هوا را دارند از جمله پرسنل نیروی انتظامی و پلیس راهور ، کارکنان پایگاههای اورژانس، هلال احمر، کارکنان شهرداریها و خدمات شهری و همچنین کودکان و افراد سالخورده میباید از وسایل کمک حفاظت تنفسی(ماسک) مورد تایید وزارت بهداشت ودرمان و آموزش پزشکی استفاده کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha