بستری ۴۰ بیمار مثبت و مشکوک کروناویروس در بیمارستان های استان فارس

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز سه شنبه پنجم اردیبهشت ۱۴۰۲، اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری سلامت (طبنا) از فارس، در این اطلاعیه آمده است: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۷۵ هزار و ۲۱۸ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۶۴ هزار و ۴۱۸ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۴۳ هزار و ۲۸۴ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۵ هزار و ۳۵ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۳۱ هزار و ۹۳۴ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۹ هزار و ۳۸۳ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۴۰ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۸۷ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۳۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، مورد جدید فوت ناشی از کووید۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۲۰۱ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۶ هزار و ۱۳۳ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۹۰ هزار و ۳۹۹ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۵ هزار و ۴۱۰ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۲ هزار و ۴۲۲ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۶ هزار و ۲۲۱ دُز نوبت سوم و ۱۳۶ هزار و ۳۴۶ دُز یادآور واکسن بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha