کاهش مناطق زرد نقشه کرونا در فارس، به ۵ شهرستان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز از کاهش شهرهای زرد نقشه کرونا در استان فارس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری سلامت (طبنا) از فارس، دکتر «سید وحید حسینی» با اعلام این خبر گفت: بر اساس آخرین اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در حال حاضر شهرهای اقلید، آباده، خرم بید، خرامه و سرچهان در وضعیت زرد کرونایی بوده و وضعیت دیگر شهرستان های استان فارس، آبی اعلام شده است.

او با اشاره به اینکه در حال حاضر هیچ شهری در کشور دارای وضعیت قرمز کرونایی نبوده و شهرهای نارنجی کشور نیز به ۱۱ مورد کاهش یافته است، افزود: پس از گذشت بیش از سه سال از آغاز پاندمی کرونا در سطح دنیا و تبعات ناگواری که این بیماری در سراسر جهان به همراه داشت، اکنون خوشبختانه شاهد کاهش چالش های ناشی از این بیماری هستیم و سازمان جهانی بهداشت نیز خروج از وضعیت اضطراری در مورد کرونا را اعلام کرده است، اما این موضوع به معنای پایان همه گیری نیست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز به همین مناسبت از تلاش های جهادگونه و ایثارگرانه مدافعان سلامت در طی این پاندمی و تلاش برای پاسداری از سلامت مردم در روزهای بحرانی و پرتلاطمی که سپری شد، صمیمانه قدردانی کرد.

دکتر حسینی همچنین همراهی مردم و حمایت مسوولان استان فارس را دارای نقشی اثربخش در انگیزه بخشیدن به مدافعان سلامت استان فارس دانست و مورد تقدیر قرار داد.

مسوول ارشد حوزه سلامت فارس اظهار کرد: مجموعه سلامت استان فارس همچنان با رصد و پایش منظم، برنامه ریزی، اقدامات عملیاتی در عرصه های بهداشت، درمان و پشتیبانی، برای حفظ سلامت عمومی جامعه در برابر این بیماری، تمامی تلاش خود را به کار بسته است.

او با بیان اینکه وضعیت کنونی و اعلام خروج از وضعیت اضطراری به معنای پایان این پاندمی نیست، از مردم استان فارس و به ویژه افراد در معرض خطر نظیر بیماران زمینه ای، سالمندان، مادران باردار و افراد دارای نقص سیستم ایمنی خواست تا با رعایت شیوه نامه های بهداشتی، از ابتلا به این بیماری پیشگیری کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha