رتبه دوم دانشگاه علوم پزشکی شیراز در اهدای عضو

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با قدردانی از عملکرد واحد پیوند اعضای دانشگاه و همچنین خانواده های اهداکنندگان عضو به پاس نیت انسان دوستانه آنان در نجات جان بیماران، از کسب رتبه دوم کشوری این دانشگاه در شاخص اهدای عضو «PMP» خبر داد.

به گزارش خبرگزاری سلامت (طبنا) از فارس، دکتر «مهرداد شریفی» در این باره گفت: طبق اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی شیراز در سال گذشته با اعزام 151 مورد مرگ مغزی برای پیوند اعضا، موفق به کسب رتبه دوم اهدای عضو در کشور شد.

او افزود: این شاخص بر اساس واحد «PMP» و به ازای هر اهدای عضو در جمعیت یک میلیون نفر، در طول بازه زمانی یک ساله ارزیابی می‌شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز از انجام 405 مورد پیوند کبد، 364 پیوند کلیه، 16 مورد کلیه و پانکراس، 6 مورد پانکراس، 2 مورد مولتی ارگان، 9 مورد روده، 11 قلب و 5 ریه به عنوان مهم ترین اعمالی جراحی پیوند انجام شده در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در سال گذشته یاد کرد.

دکتر شریفی ابراز امیدواری کرد تا با فرهنگ سازی و آگاهی بخشی مناسب، شاهد این باشیم که دغدغه های بیماران در انتظار پیوند عضو با فداکاری و اقدام خداپسندانه خانواده‌های بیماران مرگ مغزی برطرف شود

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha