تاثیر مولتی ویتامین ها در پیشگیری از فراموشی

مصرف یک مولتی ویتامین در روز می‌تواند روند از دست دادن حافظه را به تاخیر بیندازد.

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت(طبنا)مصرف مولتی ویتامین‌ها به مدت کمتر از یک سال می‌تواند از دست دادن حافظه مرتبط با افزایش سن را به تاخیر بیندازد.
از دست دادن جنبه‌های شناخت و توانایی تفکر یکی از مشکلاتی است که بیشتر افراد را در هنگام افزایش سن آزار می‌دهد.
دکتر آدام اِم بریکمن، رهبر این مطالعه و استاد روانشناسی اعصاب در دانشگاه کلمبیا در نیویورک، در این باره گفت: با وجود مطالعات و تلاش‌های وسیع، راهبردهای بسیار کمی وجود دارد که ما می‌دانیم می‌تواند اثرات پیری بر شناخت یا توانایی‌های تفکر را کاهش دهد.
آنچه واقعاً هیجان انگیز است این است که طبق مطالعه ما، مکمل‌های مولتی ویتامین می‌توانند جنبه‌های سلامت شناختی را حتی اگر تأثیرات آن نسبتاً کم باشد، با افزایش سن حفظ کنند.
به گفته پژوهشگران یک رژیم غذایی خوب و مکمل‌های غذایی می‌تواند تأثیر مستقیم تری بر مغز داشته باشد و با افزایش سن، آن را سالم‌تر نگه دارد. ایین مطالعه، بیماری‌های تخریب کننده عصبی را بررسی نکرد، بلکه کاهش شناختی مرتبط با سن را مورد توجه قرار داد.
به گفته بریکمن، تمرین‌های شناختی مانند یادگیری زبان‌های دیگر ممکن است تأثیر مستقیمی بر سلامت مغز نداشته باشند، اما در عوض ممکن است تأثیرات پیامدهایی مانند زوال عقل یا آلزایمر را کاهش دهند.
محققان به مردم هشدار می‌دهند که مکمل‌های ویتامین جایگزین خوبی برای یک رژیم غذایی متعادل و مناسب نیستند.
بریکمن همچنین به افراد توصیه می‌کند قبل از مصرف داروهای ویتامین با پزشک خود مشورت کنند.

منبع:برنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha