بسترهای لازم برای آغاز به کار سینما در «نایسر» مهیا شده است

سرپرست حوزه هنری استان کردستان با حضور در پردیس سینمایی ناحیه منفصل شهری «نایسر» از وضعیت این سینما بازدید و بر آغاز به کار سریع و تست گرم این سینما تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری سلامت (طبنا) از کردستان، افشین آزادی با حضور در مجتمع فرهنگی و هنری نایسر از مراحل آماده سازی سالن‌های پردیس سینمایی نایسر بازدید و تأکید کرد: با توجه به تجهیز امکانات لازم سینمایی، تسریع در راه اندازی این پردیس سینمایی ضروری است.

وی گفت: با تلاش همکاران حوزه هنری کردستان و گروه فرهنگی و تبلیغاتی بهمن سبز دو سالن سینمایی استاندارد با بهترین‌امکانات صوتی و تصویری آماده شده است که ضروری است در سریع‌ترین زمان ممکن به منظور بهره‌مندی مردم این ناحیه از امکانات فرهنگی و هنری اکران فیلم‌های سینمایی در آن آغاز شود.

آزادی ادامه داد: متأسفانه دیگر بخش‌های این مجتمع هنوز آماده نشده است و موکول کردن فعالیت این سینما به تکمیل سایر بخش‌ها سبب محروم‌شدن مردم این ناحیه از ظرفیت سالن‌های سینمایی‌خواهد شد.

وی با توجه به مقررات آغاز به کار سالن‌های سینمایی گفت: به صورت موقت و با توجه به امکانات این مجتمع راه اندازی و تست گرم و آزمایشی این سالن‌ها امکان‌پذیراست و حوزه هنری‌کردستان این آمادگی را دارد تا نسبت به مهیا سازی شرایط آن اقدام کند.

آزادی‌سینما را یکی از مؤلفه‌های اصلی توسعه شهری عنوان کرد و اظهار امیدواری کرد: با آغاز به کار این سینما با برنامه ریزی منسجم و بهره مندی از ظرفیت‌های مختلف در نظر گرفته شده در آن، شاهد توسعه هنر و فرهنگ در این ناحیه بزرگ شهری در سنندج باشیم.

هم اکنون حوزه هنری استان کردستان در شهرهای سنندج، بیجار، سقز و قروه دارای ۱۵ سالن سینمایی است و بخش بسیار زیادی از برنامه‌های فرهنگی و هنری در این پردیس‌های سینمایی انجام می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha