عملیاتی شدن طرح سلامت خانواده در کشور

عین‌اللهی گفت: طرح سلامت خانواده در کشور عملیاتی می‌شود و تلاش می‌کنیم خانواده‌ها خدمات را به شکل غیرحضوری دریافت کنند.

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت(طبنا)«بهرام عین‌اللهی» وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عصر جمعه در آئین افتتاح نخستین مرکز فناورانه مرکز بهداشتی درمانی الهیه تبریز، اظهار داشت: پس از بررسی و تحلیل نتایج اولیه سلامت خانواده در شهرهای پایلوت، بلافاصله اجرای طرح فوق را در تمام شهرهای کشور دنبال خواهیم کرد.

عین‌اللهی اهتمام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای اجرای طرح سلامت خانواده را جدی خواند و با اشاره به حمایت‌های دولت سیزدهم از آن اظهار کرد: این وزارتخانه متولی سلامت مردم است و اجرای طرح سلامت خانواده در همین راستا مورد توجه بوده است.

وزیر بهداشت سلامت را به عنوان یکی از اصلی‌ترین نکات محوری جوامع دانست و یادآور شد: همان گونه که در زمان شیوع ویروس کرونا شاهد بودیم، وقتی سلامت کشور به مخاطره بیفتد تمام کارها و فعالیت‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی و سیاسی با مشکل روبرو می‌شود که بر این اساس باید توجه به این بخش به عنوان اولویت اصلی در نظر گرفته شود.

وی مداخله گری در بخش سلامت را به عنوان یکی از محورهای اجرای طرح سلامت خانواده برشمرد و ادامه داد: در اجرای این طرح فرد در وضعیت سلامت جسمی و روحی خود دخالت داشته و از سلامت خود اطلاع کافی خواهد داشت که در این صورت درمان و پیشگیری سهل‌تر قابل ارائه می‌شود.

عین اللهی با بیان اینکه نظام سلامت کشور تلاش می‌کند تا افراد را در رابطه با سلامت خود حساس کند، افزود: اجرای طرح سلامت خانواده با تشکیل پرونده سلامت برای هر فرد از جامعه عملیاتی می‌شود تا هر گونه اقدام برای درمان در سطوح تخصصی و فوق تخصصی بدون نظر پزشک عمومی میسر نشود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر ضرورت استفاده از فناوری‌های نو و پیشرفته در ارائه خدمات غیرحضوری به مردم، گفت: خود مراقبتی با استفاده از ابزارهای پیشرفته به عنوان یکی از سیاست‌های وزارت بهداشت مورد پیگیری قرار گرفته است و خوشبختانه امروز در شهر تبریز شاهد افتتاح مرکز مبتنی بر فناوری‌های نو در این خصوص هستیم.

وی با اعلام حمایت از اجرای پروژه‌های مبتنی بر فناوری‌های پیشرفته در حوزه بهداشت و درمان، یاداور شد: انتظار می‌رود در فازهای بعدی پروژه کلیه خدمات بدون نیاز به مراجعه به مراکز بهداشتی انجام شود و این اقدامات مورد حمایت وزارت بهداشت خواهد بود.

عین اللهی با اشاره به اینکه در این طرح ایجاد پرونده سلامت با استفاده از ابزارهای جدید و الکترونیکی و بدون نیاز به پزشک و مراقب بهداشت انجام می‌شود، گفت: کلیه اطلاعات به صورت سیستمی در پرونده الکترونیک فرد ثبت شده و بازخوردهای لازم از طریق سیستم به فرد داده می‌شود.

منبع:دفاع پرس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha