کد خبر: 201403
۲۶ تیر ۱۴۰۲، ۱۵:۱۸
رئیس مرکز آمار ایران برکنار شد

جواد حسین زاده از ۱۰ تیر ۱۳۹۸ طی حکمی از طرف محمدباقر نوبخت معاون حسن روحانی رئیس‌جمهور و رئیس وقت سازمان برنامه و بودجه به ریاست مرکز آمار ایران منصوب شد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری سلامت(طبنا)رئیس سازمان برنامه و بودجه در ادامه تغییرات پر سرعت، جواد حسین زاده را از ریاست مرکز آمار ایران کنار گذاشت و داریوش ابوحمزه را به عنوان سرپرست جدید مرکز آمار ایران منصوب کرد.

پیگیری‌ها از سازمان برنامه و بودجه کشور نشان می‌دهد، جواد حسین زاده رئیس مرکز آمار ایران از ریاست مرکز آمار ایران به عنوان یکی از زیر مجموعه های سازمان برنامه کنار رفته است.

گفتنی است، جواد حسین زاده در سال ۱۳۹۶ براساس انتخابات درون سازمانی به سمت معاون اقتصادی و محاسبات ملی و در نهایت پس از انتخابات درون هیئت رئیسه مرکز آمار ایران، از ۱۰ تیر ۱۳۹۸ طی حکمی از طرف محمدباقر نوبخت معاون رئیس‌جمهور و رئیس وقت سازمان برنامه و بودجه به ریاست مرکز آمار ایران منصوب شد.

بر این اساس، داریوش ابوحمزه با حکم رئیس سازمان برنامه و بودجه به عنوان سرپرست جدید مرکز آمار ایران منصوب شده است.

ابوحمزه دو ماه قبل به عنوان معاون اقتصادی سازمان برنامه و بودجه منصوب شده بود.

در زمان ریاست میرکاظمی در سازمان برنامه، دو معاونت اقتصادی و بودجه به صورت مشترک و ذیل یک معاونت با حضور رحیم ممبینی اداره میشدند که بعد از ورود داوود منظور در سازمان برنامه این دو معاونت تفکیک شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha