انتشار اسناد قانون بودجه سال ۱۴۰۲ پیگیری شود

رئیس مجلس شورای اسلامی کمیسیون برنامه و بودجه را مأمور کرد تا از روند اجرای بودجه سال ۱۴۰۲ گزارشی تهیه کند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری سلامت(طبنا) علی بابائی کارنامی در جلسه علنی امروز (دوشنبه ۲ مرداد) مجلس شورای اسلامی با استناد به اصل سوم قانون اساسی گفت: سازمان تأمین اجتماعی و شستا متعلق به مردم است و این صندوق به نوعی صندوق بین نسلی است.

نماینده مردم ساری و میان‌دورود در مجلس افزود: قرار بود دولت برای استقرار عدالت اجتماعی از ظرفیت منابع صندوق بازنشستگی برای سرمایه‌گذاری در تمام مناطق کشور استفاده کند اما متأسفانه از این ظرفیت حتی در حد یک عدد کوچک هم به ویژه در استان‌های شمالی و همچنین منطقه امیرآباد استفاده نشده است.

وی تأکید کرد: متأسفانه مدیران مورد استفاده در شستا صرف نظر از اینکه چه نگاه سیاسی دارند، از مدیران بخش کارگری انتخاب نمی‌شوند.

بابائی کارنامی در ادامه با اشاره به موضوع همسان سازی حقوق بازنشستگان در لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ بیان کرد: طبق لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ قرار بود ۲۵ درصد مابه‌التفاوت را پرداخت کنند لذا امروز ما بعد از ۴ الی ۵ ماه از اجرای بودجه سال۱۴۰۲ می‌بینیم که هنوز در جهت ارتقاء تأمین معیشت کارگران بازنشسته اقدامی صورت نگرفته است.

دکتر محمدباقر قالیباف در ادامه و در پاسخ به اخطار این نماینده گفت: کمیسیون برنامه و بودجه باید حتما از سازمان برنامه و بودجه پیگیری کند که اولاً اسناد قانون بودجه ظاهرا انتشار پیدا نکرده است، همچنین بحث مربوط به گزارش‌هایی که طبق تبصره ۲۰ باید می‌آمده، انجام نشده است.

وی افزود: حتما ما رسیدگی این موضوع را در صحن خواهیم داشت، لذا باید گزارش این مسئله تهیه شود تا روال اجرای قانون بودجه مورد پیگیری قرار گیرد./

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha