پیگیری تخصیص اعتبارات درمان ناباروری به سازمان‌های بیمه‌گر از سازمان برنامه

با حضور مدیران‌عامل سازمان تأمین‌اجتماعی، بیمه سلامت و بیمه نیروهای مسلح؛ مقرر شد موضوع تبادل اطلاعات بیماران صعب‌العلاج که از چند ماه پیش در دست اقدام بوده است حداکثر تا ۱۵ مردادماه نهایی شودتا همه بیمه‌شدگان مشمول این حمایت ازجمله بیمه‌شدگان سازمان تأمین‌اجتماعی بتوانند همانند بیمه‌شدگان  بیمه سلامت از خدمات مذکور به‌صورت برخط بهره‌مند شوند.

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت(طبنا) دومین جلسه نشست شورای هماهنگی سازمان‌های بیمه‌گرپایه با حضور مدیران‌عامل سازمان تأمین‌اجتماعی، سازمان بیمه سلامت و سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح با هدف شناسایی بهتر چالش‌های مشترک، هماهنگی بیشتر در برنامه‌های اجرایی و هم‌افزایی در نظارت برگزار شد.

در این نشست با توافق مدیران سه سازمان بیمه‌گر پایه مقرر شد موضوع تبادل اطلاعات بیماران صعب‌العلاج که از چند ماه پیش در دست اقدام بوده است حداکثر تا ۱۵ مردادماه نهایی شودتا همه بیمه‌شدگان مشمول این حمایت ازجمله بیمه‌شدگان سازمان تأمین‌اجتماعی بتوانند همانند بیمه‌شدگان بیمه سلامت از خدمات مذکور به‌صورت برخط بهره‌مند شوند. همچنین به‌منظور کاهش مراجعات حضوری بیماران به سازمان‌های بیمه‌گر، مقرر شد پیگیری لازم در خصوص تبادل اطلاعات فیمابین شرکت‌های بیمه‌گر خصوصی و مؤسسات و مراکز درمانی ارائه‌دهنده خدمات سلامت نیز به صورت برخط در کمیته‌های تخصصی متشکل از کارشناسان سازمان‌های مذکور انجام شود.

در این جلسه همچنین به‌منظور تسهیل امور قراردادها با ارائه‌دهندگان خدمات سلامت و پرهیز از مراجعات غیرضروری ارائه‌کنندگان خدمات درمانی به دفاتر اسناد، قرار شد فرم‌های عقد قرارداد با مؤسسات و پزشکان به‌صورت هماهنگ بین سه سازمان بیمه‌گر پایه برنامه‌ریزی همچنین به صورت برخط در سامانه حتی‌الامکان یکپارچه عملیاتی شود و این موضوع برای نهایی شدن به کمیته فنی مربوطه ارجاع شد.

براساس این گزارش همچنین با توجه به اینکه برنامه هفتم توسعه در مراحل نهایی قرار دارد، مدیران‌عامل سازمان‌های بیمه‌گر پایه بر پیگیری و ارائه نظرات تخصصی به کمیسیون‌ها و نمایندگان مجلس در حوزه‌های مختلف مرتبط با بیمه‌های پایه تأکید کردند. علاوه بر این با توجه به اینکه خدمات مرتبط با درمان ناباروری از سال ۱۴۰۰ به موجب قانون توسط بیمه‌ها پوشش داده می‌شوند ولی هنوز منابع آن در اختیار برخی بیمه‌ها قرار نگرفته است، مقرر شد این موضوع از طریق سازمان برنامه و بودجه پیگیری شود.

برگزاری منظم جلسات معاونین درمان سازمان‌های بیمه‌گر پایه و تشکیل دبیرخانه پیگیری مصوبات از دیگر تصمیماتی بود که در این جلسه اتخاذ شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha