اطلاع‌رسانی سراسری از اجرای طرح پوشش بیمه همگانی

سرپرست روابط عمومی سازمان بیمه سلامت ایران گفت: اطلاع‌رسانی گسترده و سراسری طرح پوشش بیمه همگانی با همکاری استان‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت(طبنا) عماد ملازاده، در جلسه‌ای که با حضور مسئولان روابط عمومی استان‌ها به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد با اشاره به موضوع طرح پوشش بیمه همگانی گفت: پوشش بیمه رایگان جهت مشمولین دهک‌های درآمدی یکم تا پنجم جامعه صورت گرفته و کاهش میزان مشارکت در پرداخت حق بیمه در دهک‌های درآمدی ششم تا نهم هم انجام شده که نیاز به اطلاع رسانی گسترده است.

وی با اشاره به اینکه باید از تمام ظرفیت‌های موجود استفاده شود، ادامه داد: اطلاع رسانی نسبت به شناسایی افراد فاقد بیمه، رایگان شدن دهک‌های ۱ تا ۵ و کاهش پرداخت حق بیمه در دیگر دهک‌ها صورت بگیرد.

سرپرست روابط عمومی سازمان بیمه سلامت ایران، با اشاره به نوع اطلاع رسانی در طرح پوشش بیمه همگانی بیان کرد: برگزاری جلسات با نمایندگان مجلس، ائمه جمعه، معاونت‌های بهداشت درمانی دانشگاه‌های علوم پزشکی و صدا و سیما به منظور اطلاع رسانی از طریق رسانه‌های جمعی و عمومی، استانداری و استفاده از ظرفیت شورای اداری استان، تعامل ناظرین بیمارستانی با مراکز درمانی، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و تعامل با انجمن‌ها، مؤسسات خیریه و سازمان‌های مردم نهاد جهت شناسایی افراد فاقد پوشش بیمه انجام خواهد شد.

ملازاده اظهار کرد: در حال حاضر با ۲۴ انجمن و مؤسسه خیریه شاخص که جامعه هدف گسترده دارند مکاتبه شده و در این زمینه اطلاع رسانی کامل صورت گرفته است.

وی با اشاره به برگزاری پیاده‌روی اربعین یادآور شد: استان‌های مرزی نظیر خوزستان، کرمانشاه و ایلام از این ظرفیت استفاده کنند و اطلاع رسانی گسترده در قالب میز خدمت به زائرین صورت پذیرد.

ملازاده عنوان کرد: برای اطلاع رسانی بیشتر از این طرح با یکی از اپراتورها به عنوان سفیر سلامت رایزنی خواهیم کرد.

سرپرست روابط عمومی سازمان بیمه سلامت ایران تاکید کرد: روابط عمومی‌های استانی، به عنوان بازوان توانمند سازمان می‌توانند در اجرای طرح پوشش بیمه همگانی نقش پررنگی داشته و از تمام ظرفیت‌های موجود استفاده کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha