افتتاح ۲۱ پروژه عمرانی بنیاد مسکن زنجان در هفته دولت

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان، گفت: ۲۱ پروژه عمرانی این نهاد با اعتباری بالغ بر ۹۵ میلیارد ریال در هفته دولت افتتاح و به بهره برداری می رسد.

به گزارش خبرگزاری سلامت (طبنا)زنجان، رضا خواجه ای در جمع خبرنگاران با اشاره به افتتاح ۲۱ پروژه عمرانی این نهاد طی هفته دولت، اظهار کرد: این پروژه ها شامل اجرای طرح هادی روستایی و بازسازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی بوده که با اعتباری بیش از ۹۵میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.

وی ادامه داد:  ۱۳ پروژه در زمینه اجرای طرح هادی روستایی و ۸ پروژه نیز در زمینه بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی در استان است که در هفته دولت افتتاح می شوند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با بیان اینکه به منظور بهره گیری از ظرفیت ها، توانهای بالقوه فرهنگی، تاریخی واجتماعی نواحی روستایی، باید به تقویت بنیان های اقتصادی مناطق روستایی نیز  توجه ویژه کرد، خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه روستاها می توانند در پیشبرد اهداف اقتصادی واجتماعی کشور مفیدواقع گردند، اجرای طرح های هادی روستایی در بالا بردن کیفیت زندگی آن ها بسیار موثر است.

خواجه ای تصریح کرد: بافت قدیمی روستاها با توجه به شرایط اقتصادی،اجتماعی، فرهنگی و فناوری زمان گذشته بوده و بدیهی است که با توجه به تحول شرایط زندگی در روستاها در گذر زمان و در عرصه های مختلف، بافت قدیم با زندگی امروزی هماهنگی لازم  را نداشته باشد، به همین دلیل باید با اجرای طرح های هادی اصلاحاتی در آن بوجود آید تا بتواند شرایط مناسب زندگی را فراهم نماید.

وی تعداداجرای طرح هادی در روستاهای بالای۲۰ خانوار ، را ۴۴۸ روستا عنوان کرد و گفت: میانگین اجرای طرح هادی روستایی  در استان زنجان ۶۳/۷ درصد  و در سطح کشور  ۵۸ درصد است که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.

این مسئول در ادامه اولویت اصلی  بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را  توجه به مقاوم سازی مسکن روستائیان دانست و  افزود: از مجموع ۹۲ هزار و ۶۷۸ واحد مسکونی روستایی ۵۲ هزار  واحد مسکونی معادل ۵۶ درصد در سطح استان مقاوم سازی شده  است.

انتهای پیام/ نوری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha