رایزنی دو همسایه

وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در گفت‌وگوی تلفنی به بررسی آخرین تحولات روابط دوجانبه و مسائل منطقه‌ای پرداختند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری سلامت(طبنا)«حسین امیرعبداللهیان» و «جیحون بایراموف» وزرای خارجه ایران و جمهوری آذربایجان بعدازظهر امروز در گفت‌وگویی به رایزنی درباره تازه‌ترین تحولات منطقه‌ای و دوجانبه پرداختند.

افزایش تنش‌ها میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان در روزها و هفته‌های گذشته مهمترین رویداد مرزهای شمال‌غربی کشور و منطقه قفقاز جنوبی است.

وزیر امور خارجه چهارشنبه گذشته هم در راستای کاهش سطح تنش‌ها با «آرارات میرزوویان» همتای ارمنستانی خود به صورت تلفنی گفت‌وگو کرده بود.

سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست خبری هفته گذشته درباره این رویدادها با اشاره به تماس مستمر با مقامات هر دو کشور آذربایجان و ارمنستان تصریح کرد: آذربایجانی‌ها به ما پیام دادند قصد حمله نظامی ندارند.

ناصر کنعانی تاکید کرد: ایران درباره امنیت مرزها با همسایگان شمالی حساس است و تحولات را با جدیت دنبال می‌کند. مرزهای کشور امن است اما با توجه به اهمیت تحولات قفقاز، ایران موضوع را با حساسیت و جدیت دنبال می‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha